Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Nokia, 170 Milyon €’ya Withings’i Satın Aldı!

Nokia, 170 Milyon €’ya Withings’i Satın Aldı!
Kubilay Han Uluerim

Nokia Technologies, bağlantılı sağlık cihazları üreten Fransız firma Withings’i 170 milyon €’a satın aldığını açıkladı. Akıllı telefon bağlantılı tartı, nabız bilekliği, aktivite takip cihazı ve termometre üreten Withings, bugüne kadar 34 milyon $ para topladı. Son fonlama kampanyası 2013 yılında yapılmış ve 30 milyon $ miktarında para toplanmıştı.

Geçen ay yazdığımız gibi, Nokia, telefon işlerini Microsoft’a devrettiğinden beri, atılacak yeni bir pazar arıyordu. Mart ayında, Nokia Technology Başkanı Ramzi Haidamus, şirketin geleceğinin dijital sağlıkta olabileceğini söylemişti.

Nokia_Ramzi-600x338-e1448978911269

Withings açıklamasıyla beraber Haidamus, dijital sağlık hakkındaki konuşmasına devam etti.

“Şirket olarak yeni bir döneme giriyoruz. Bu sefer, teknoloji sayesinde sizi daha iyi sağlığa bağlıyoruz. Nokia’dan bekleyeceğiniz şekilde, güzel tasarlanmış ürünlerle sizi daha mutlu ve sağlıklı bir yaşama yönlendireceğiz. Bunu daha hızlı yapmamıza yardım edecek Withings’i Nokia ailemizle karşılıyor olacağız. Sağlıklı yaşamı desteklemek için tasarlanan sağlık ürünleri ve uygulamaları pazarında lider olan Withings, Nokia’nın taşınabilir ve bağlanabilirlik geçmişiyle mükemmel şekilde birleşecek.”

Withings CEO’su Cedric Hutchings de düşüncelerini blog yazısında belirtti.

Submit a Comment