Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Klinik Deney ve Uzaktan Takip Cephesinde CRF Health’ten Yeni Gelişme

Klinik Deney ve Uzaktan Takip Cephesinde CRF Health’ten Yeni Gelişme
Kubilay Han Uluerim

Klinik deneyler için elektronik klinik sonuç değerlendirme çözümleri (eCOA) geliştiren Pennsylvania merkezli CRF Health, dijital sağlık şirketi Entra Health‘i şimdilik ifşa edilmemiş bir miktar karşılığında bünyesine kattı. Bu birleşme sonucu CRF’in hizmetlerinin mobil ve kablosuz tıbbi cihaz sektörüne yayılacağı öngörülüyor.

CRF yetkililerinin yaptığı basın açıklamasında belirttiğine göre; California merkezli Entra Health’in bünyeye katılması halihazırda var olan eski ilişkilerin resmiyete dökülmesini temsil ediyor. Entra’nın belki de en çok adını duyurduğu gelişmelerden birisi de 2010 yılında Nokia ile yaptığı anlaşmadır. Bu anlaşma ile Entra’nın Bluetooth bağlantılı glikoz ölçerler için geliştirdiği bir uygulamanın Nokia appstore’a eklendiği biliniyor.

“CRF’in eCOA konusundaki uzmanlığı ve Entra Health’in klinik platformlar, tıbbi cihazlar ve FDA mevzuatı konusundaki deneyimlerini kullanarak veri birleşimiyle beraber cihazların seçilimi, üretimi ve tedariğiyle ilgili hizmet verebiliriz. CRF şu anda yeni bulut tabanlı hizmetler sunma amacıyla hasta merkezli yaklaşımlarımıza destek olmak için konuşlandırıldı.”

– CRF Health CEO’su Rachael Wyllie

CRF Health’in geçmişine baktığımızda TrialConsent and TrialMax eCOA gibi dijital çözümler görüyoruz. TrialConsent hastaların klinik deneylerde nelere tabi tutulacaklarını tam olarak anlamaları için geliştirilmiş bir web sitesidir. TrialMax ise deneklere bilgi vermek için geliştirilmiş mobil uygulama tabanlı bir protokol uyumluluk yazılımıdır.

Entra’ya baktığımızda ise EntraCare uzaktan gözlem hizmetini göze çarpıyor. MyHealthPoint platformu üzerinden çalışan bu sistem sayesinde klinik cihazlardan biyometrik veriler toplanabiliyor. Firmanın en popüler glikoz takip cihazı MyGlucoHealth ise dünyanın her yerinde klinik deneyler ve diyabet araştırmaları için kullanılıyor.

Submit a Comment