Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Sizi Harekete Geçirecek 11 Apple Watch Uygulaması

Sizi Harekete Geçirecek 11 Apple Watch Uygulaması
Nihal Yormaz

Giyilebilir teknolojilerin özellikle spor alanında oldukça ilginç bir dönem yaşıyoruz ve bu dönemin en ilgi çeken ürünleri de akıllı saatler. Apple Watch ise daha anlaşılır ve daha kolay kullanılabilir olması sebebiyle açık ara farkla benzerleri arasında en popüleri. Fitness tracker yani spor takipçisi olarak da kullanılan Apple Watch’un popüler olmasının sebebi ise; egzersiz esnasında mesafe ve hız ölçümü yapabilmek için yerleşik bir kalp atış hızı monitörüne, GPS desteğine, vücut hareketlerini takip etme ve kalori hesabı yapabilme özelliklerinin tamamına sahip olması değil. Bu özelliklerin birçoğu rakip cihazlarda da bulunabiliyor. Apple Watch, rakiplerinden şıklığı, işlevselleği ve kullanım kolaylığıyla ayrılıyor. Peki, Apple Watch ile uyumlu sağlık uygulamaları hangileri? Aslında App Store’da birçok üçüncü parti uygulama mevcut. Ancak bunların arasında mutlaka tanışmanız gerektiğini düşündüğümüz ve sizi en çok hareket ettirecek 11 tanesini sizler için seçtik. İşte Apple Watch ile uyumlu fitness uygulamaları.

1) Nike+Running

nike-apple-watch-app

Jawbone gibi artık Nike+Running de Apple Store’da satılmayacak. Ancak Apple, Nike ile yıllardır yaptığı projelere istinaden Nike+Watch adlı bir başka uygulamayla yine mesafe, hız, zaman ve yakılan kalorileri hesap eden yeni bir uygulamasıyla Apple’ın web sitesinde yer almaya devam edecek.

2) Strava

screen-shot-2015-05-19-at-4-48-41-pm (1)

Strava uygulaması, bisiklet sürücüleri, dağcılar ve koşucular için geliştirilmiş Strava; ortalama hız, mesafe ve kalp hızı ölçümünüzü gerçek zamanlı olarak gerçekleştiriyor. Ayrıca Strava sayesinde egzersiz verilerinizi de adım adım görüntüleme şansına sahipsiniz.

3) Hello Heart

screen-shot-2015-05-19-at-4-51-53-pm

Hello Heart uygulaması kan basıncınızı ve kalp sağlığınızı takip etmenize olanak sağlayan bir uygulama. Apple Watch bileğinizden aldığı hayati verileri uygulamaya ileterek tüm bu verilerin kayıt altında tutulmasını sağlıyor. Bu uygulama sayesinde kalp sağlığınızla ya da tansiyonunuzla ilgili ufak bir sorun bile yaşadığınızda doktora gitmeden önce sorunun ne olduğunu anlayabiliyorsunuz.

4) Human

screen390x390-11

Human uygulaması yaptığınız egzersizleri takip etmeniz ve sonuçlarını görmeniz amacıyla geliştirilmiş bir uygulama. Uygulamanın en güzel özelliği sizi her gün 30 dakika egzersiz yapmanız konusunda uyarması. Telefonunuz yanınızda olmasa da, akıllı saatinizden bu uyarıyı alıyor olmanız ise oldukça faydalı bir özellik.

5) HealthTap

screen-shot-2015-04-23-at-6-32-07-pm

HealthTap uygulaması sayesinde, saatiniz ekranına dokunarak merak ettiğiniz tıbbi konularda soru sorabiliyor ve sürekli online olan 68,000 Amerikalı doktordan sorularınıza cevap alabiliyorsunuz. Uygulamanın bir başka özelliği ise, size rutin doktor muayenelerinizi hatırlatıyor olması.

6) Medication Alarm

screen390x390-21

Medication Alarm uygulaması, rutin olarak almanız gereken ilaçlarınızın saatini hatırlatan ve hatta kutuda ne kadar ilacınızın kaldığını önceden hesaplayarak tekrar almanız gereken zamanı haber veren bir uygulama

7) Water Minder

screen390x390-4

Water Minder diğer uygulamalardan çok daha sade çünkü sizi gün içinde yeterince su içmeniz için uyarıyor. Uygulama sayesinde aynı zamanda vücudunuzdaki su miktarını da görerek gün içinde ne kadar su almanız gerektiğini de öğrenebiliyorsunuz.

8) Carrot Fit

screen390x390-5

Carrot Fit oldukça eğlenceli bir kilo takip uygulaması. Uygulamanın amacı; size 7 dakikalık egzersizler yaptırarak en ideal kiloya ulaşmanız için yardımcı olmak. Telefondaki versiyonundan farklı olarak egzersizleri yapıp yapmadığınızı algılayabildiği için uygulamanın bazı ceza yöntemleri de mevcut.

9) Clue

screen390x390-12

Clue uygulaması; kadınların regl periyodlarını takip edebilmesi için geliştirilmiş bir uygulama. İçerisinde barındırdığı hesaplama araçları sayesinde hem bir sonraki periyod tarihinizi hesaplamakla uğraşmıyor hem de kendinize özel bir takvim oluşturabiliyorsunuz.

10) Drchrono

drchrono-ehr-watch-appointments

Drchrono uygulaması doktorların hasta takibini kişiselleştirmesini sağlayan ve aynı zamanda da hastalara ait kişisel sağlık bilgilerini kayıt altına almalarına olanak tanıyan bir uygulama. Uygulamanın çevrimiçi sohbet sayfasının bulunması sayesinde doktorlar kendi aralarında da iletişim kurabiliyorlar.

11) Skin

screen390x390-22

Skin, vücudunuzun en büyük kısmını oluşturan ve sağlığınızla ilgili birçok ipucu veren derinizi takip eden bir uygulama. Telefonunuzun kamerasıyla çektiğiniz fotoğrafları uygulama yollayarak bu fotoğrafları uygulamanın analiz etmesini sağlayabiliyorsunuz. Eğer derinizde kayda değer ciddi bir değişiklik olursa da uygulama sizi uyarıyor ve önlem almanızı sağlıyor.

 

Submit a Comment