Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

SOZO ile Vücut Sıvılarının Tek Cihazdan Takibi Mümkün

SOZO ile Vücut Sıvılarının Tek Cihazdan Takibi Mümkün
Kubilay Han Uluerim

Tıbbi teknoloji şirketi ImpediMed vücut bileşenlerini, sıvı durumunu ve hidrasyon seviyesini takip eden bağlantılı cihazını piyasaya sürdü.

SOZO yapay zekâyı ve sıvı ölçüm yöntemi biyoimpedans spektroskopiyi birleştiren, üzerine tablet veya akıllı telefon takılabilen, sensörle çalışan ve ağırlığı yaklaşık 1 kg olan bir tartı. Kullanıcılar 8 vücut, 4 ağırlık sensörü olan bu tartıya çıkıp birkaç saniye bekledikten sonra ekranda beliren grafikleri inceliyorlar. Bu grafikler kişinin vücut sıvılarıyla ilgili bilgiler veriyor. Cihazın sunduğu hizmet tıbbi ve sportif kullanım odaklı olarak iki platforma ayrılmış.

“Bu cihaz atletlerin, koçların ve sıradan kişilerin kilo, vücut bileşenleri ve hidrasyon seviyesini kontrol etmesi için geliştirdiğimiz bir teknoloji. Sistem oldukça interaktif olduğu için zaman içinde çeşitli eğilimleri de gösterebiliyor.”

– ImpediMed’su CEO Rick Carreon

Carreon’ın dediklerine göre SOZO’nun yaptığı ölçümler bulut tabanlı bir platformda toplanacak ve kişinin doktoru tarafından analiz edilip kişisel sağlık planları çıkartılabilecek. SOZO, Impedimed’in son 10 yılda çıkardığı tek cihaz. Temel amacı ise hastaların birden fazla cihaz kullanması sorununu ortadan kaldırmak ve doktorların farklı cihazlardan farklı verilerle uğraşmasını sona erdirmek.

SOZO’nun tanıtım videosunu resmi YouTube kanalından izleyebilirsiniz.

Submit a Comment