Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Tüketici İnovasyon Ödülleri’nde NBL Fish Oil Jr Başarısı!

Tüketici İnovasyon Ödülleri’nde NBL Fish Oil Jr Başarısı!
Kubilay Han Uluerim

Çocuğunun zekâ gelişimini önemseyen pek çok anne baba, büyüme çağındayken çeşitli besinlerle çocuğunu destekliyor. Hepimizin bildiği gibi, bu besinlerden en önemlisi Omega 3 içeren balıklar. Ülke ekonomisi göz önünde bulundurulduğunda, sürekli balık almaktan ziyade, çocuklarına balık yağı vermeyi tercih eden ailelerin sayısı da bir hayli fazla. Fakat, sizin de hatırladığınız gibi, çocukken içtiğimiz bu balık yağının tadı, takdir edersiniz ki hiç de güzel değil.

Nobel İlaç Tüketici Sağlığı Grubu, bu konuda yaptığı yenilikle düşünce yapımızı değiştirmeyi başarıyor. Başarıları sandığınızdan o kadar büyük ki, Türkiye’de 4.155 tüketicinin referansıyla, Yılın Seçilmiş Ürünü Tüketici İnovasyon Ödülü 2016’yı almaya layık görüldüler. Tek Doz Dijital’e bunun konu olmasının sebebi de “sağlık” ve “inovasyon”u bir arada ilgilendirmesi. Basın bülteninde yer alan detayları sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Nobel Tüketici Sağlığı’nın inovatif ürünü NBL Fish Oil Jr, gelişme çağındaki çocukların beyin ve matematik zekasının, sinir sisteminin, retina ve görme fonksiyonlarının gelişimini destekliyor. Yemeklerden sonra 1 ölçek (10ml) tüketilmesi tavsiye edilen ürün, ağızda kötü bir tat bırakan, o alıştığımız eski balık yağının yerini almayı fazlasıyla hak ediyor. Mango ve şeftali tadıyla çocukların damak zevkine daha çok hitap eden NBL Fish Oil Jr, IPSOS araştırma şirketinin yaptığı tat araştırmasında, çocukların beğenerek içtiği ilk iki ürün arasında yer alıyor. Vücumuzda üretilmeyen Omega 3 gibi besleyici yağ asitleri, NBL Fish Oil Jr sayesinde, bundan sonra çocuklarımızın günlük beslenmesinde daha aktif bir rol oynayacak gibi gözüküyor.

Fish-oil

Ödülü değerlendiren Nobel Tüketici Sağlığı Pazarlama Müdürü Ecz. Ayşen Dincer; “Çocuklarımızın gelişimi için onların damak tadına uygun, içeriği ve saflığı Uluslararası Balık Yağı Standartları Programınca (IFOS) onaylı bir ürün yarattık. Bunun sonucunda NBL Fish Oil Jr’ın  ödüle layık görülmesi çok gurur verici. Tüketicilerimizin bu desteği daha iyisini yapmak için bizlere büyük motivasyon sağladı. Nobel İlaç; tüketici sağlığı ve ihtiyaçlarına uygun yeni adımlarda öncü olmaya devam edecek” diyerek, ürün hakkında bilgi verirken, bir yandan da sevincini dile getiriyor.

Fransa’da 1987 yılında başlatılan ve bugün dünyada 37 ülkede uygulanan Yılın Seçilmiş Ürünü programında tüketiciler; yarışan ürünleri ‘albeni’, ‘inovasyon’ ve ‘kullanıcı memnuniyeti’ açısından değerlendiriyor. Programın Türkiye’deki ortakları arasında, Fortune, Instyle, fortuneturkey.com, Trendus, Ortakalan, Ströer, Nielsen ve CarrefourSA bulunuyor.

 

Tüm ülkeyi temsil eden ve tüketicilerin seçimlerini yansıtan Nielsen’in, 4155 tüketici ile gerçekleştirdiği pazar araştırması sonucunda verilen ödül, tüketici güvenini ve tercihini yansıtması açısından da büyük önem taşıyor.

 

Submit a Comment