Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Surrey and Sussex Healthcare’den Yeni Hasta Kayıt Sistemi

Surrey and Sussex Healthcare’den Yeni Hasta Kayıt Sistemi
Kubilay Han Uluerim

Surrey and Sussex Healthcare NHS Trust, hasta kontrollü yeni hasta kayıt sistemini, 3200’den fazla ateşli bağırsak hastalığına sahip kişinin hizmetine sunacak.

İlaç şirketi Janssen tarafından yürütülen bir deneysel çalışma, 400’den fazla hastanın Patients Know Best sistemini kullanmasına vesile oldu. Bu yeni çözüm, hastanenin Cerner Millennium kayıt sistemiyle birleşerek, hastanın kendi kayıtlarının hastane kayıtlarıyla birleşmesine izin veriyor. Surrey and Sussex Healthcare’den proje lideri ve danışman gastroenteroloji uzmanı Dr. Azhar Ansari ”Patients Know Best sistemini kullanarak, hastalar kendi durumlarını çok daha iyi idare edebiliyor ve sağlık sorunları ortaya çıkmadan bizi uyarabiliyor.” diyerek yeni sistemin özelliklerini anlatıyor.

Patients Know Best sistemi, 2014 yılında Luton and Dunstable Hospital’da kullanılmaya başlanmış. Surrey and Sussex Healthcare’de ise, internet üzerinden bir arayüz sayesinde Cerner Millennium kayıtlarına ulaşılabiliyor, klinik dökümanlar ve laboratuvar sonuçları gibi veriler kontrol edilebiliyor. Ateşli bağırsak hastalıkları için yeni tedaviler üretilmesinin gerekli olduğunu söyleyen Ansari, okul ve çalışma çağında olan hastaların, eski tedavileri pahalı bulduğunu belirtiyor. Ayrıca, daha önceden telefon üzerinden danışmanlık desteği vermeye çalıştığını, fakat yılda 4000 kişi tarafından arandığını söyleyerek, yardım etmenin oldukça zor olduğunu vurguluyor. Patients Know Best, şimdilik 30 hastanede 19 farklı dilde kullanılıyor. Gelişmelere göre sistemin daha da büyümesi ve yaygınlaşması hedefleniyor.

Submit a Comment