Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Türkiye Alzheimer Derneği Sosyal Medya Faaliyetlerine Devam Ediyor

Türkiye Alzheimer Derneği Sosyal Medya Faaliyetlerine Devam Ediyor
Fatma Selin Nazik

Alzheimer; yaş ilerledikçe ortaya çıkan, hafıza ve konuşma sorunlarına neden olan, günlük yaşamın gerektirdiklerini uygulayamama gibi problemlere yol açan bir hastalıktır. Günümüzde, tüm dünyada Alzheimer’a yakalanmış insan sayısı 44 milyondur. Ülkemizde ve dünyada yaşlı nüfus giderek artıyor ve istatistiklere göre 2050 yılında tüm dünyada hasta sayısının 135 milyona çıkması bekleniyor.

Türkiye Alzheimer Derneği, hastalık bilincinin geliştirilmesi, hastalığın farkındalığının arttırılması, hasta ve hasta yakınlarının desteklenmesi ve bu konudaki bilimsel çalışmaların arttırılması amacıyla, Alzheimer hastalığı ve diğer bunama sendromlarıyla ilgilenen sağlık personeli, hasta ve hasta yakınları ile gönüllüler tarafından 1997 yılında kurulmuştur. Hastalar için gündüz yaşam evi, evde hasta bakım hizmetleri ve bakım önerileri gibi birçok hizmet veren dernek, sosyal medyanın sağlık üzerindeki etkisini de düşünerek, oluşturduğu Facebook hesabıyla 15.000’den fazla takipçisini hem bu hastalık hakkında bilgilendiriyor hem de yapılan etkinlikleri onlara duyuruyor.

Türkiye Alzheimer Derneği’nin sosyal medya hesaplarının yönetimi, Türkiye’de sağlık ve ilaç sektörüne yoğunlaşan Social Touch tarafından yürütülmektedir.

Derneğin Facebook üzerinden yayınladığı içeriklerden birkaçı:

alz2

 

 

alz3

 

alz4

 

Derneğin Twitter üzerinden yayınladığı içeriklerden birkaçı:

Adsız

Adsız

 

Takipçilerinin hiçbir zaman desteğini esirgemediği Türkiye Alzheimer Derneği’nin Facebook ve Twitter sayfalarında buna benzer birçok paylaşım görebilirsiniz. Daha detaylı bilgi edinmek ve Türkiye Alzheimer Derneği’nin bir parçası olmak için bu linke tıklamanız yeterli.

Bu bir advertorialdır.

 

 

Submit a Comment