Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Kistik Fibrozis Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Sosyal Medya Hayatına Devam Ediyor

Kistik Fibrozis Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Sosyal Medya Hayatına Devam Ediyor
Fatma Selin Nazik

Kistik Fibrozis Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (KifDER), hastalığın toplumda tanınma oranını arttırmak, hasta ve hasta yakınlarını bu hastalık hakkında daha çok bilgilendirmek amacıyla kurulan bir dernektir. Kistik fibrozis hastalığı nedeniyle kaybedilen ya da yaşam kalitesi azalan birçok çocuk var. Bu çocukların hayatlarını kaybetmemeleri ve yaşam kalitelerini arttırmaları için, zamanında teşhis büyük öneme sahip. Bu nedenle KifDER, Sağlık Bakanlığı’nın tüm yenidoğan çocuklara “Kistik Fibrozis Yenidoğan Taraması” yapmasını ve hastalık konusundaki toplumsal farkındalığı arttırmayı istiyor. Bunun için de, dernek üyeleri ve bu derneğe destek veren bilinçli bireylerle çeşitli organizasyonlar ve bilinçlendirme faaliyetleri yapılıyor. Yaklaşık 9000 Facebook takipçisi bulunan dernek; hastalığın ne olduğu, etkileri ve tedavi yöntemleri hakkında paylaşımlar yaparak hasta ve hasta yakınlarını sosyal medya üzerinden de bilgilendiriyor. Ayrıca dernek, düzenlediği etkinlikleri de sosyal ağları aracılığıyla duyuruyor.

8 Eylül Dünya Kistik Fibrozis Günü kapsamında, KifDER tarafından organize edilen yürüyüş için sosyal medyadan yapılan tüm aktivitelerle toplamda 2 milyona yakın kişiye erişilmiştir.

1

 

KifDER’in sosyal medya hesaplarının yönetimi, Türkiye’de sağlık ve ilaç sektörüne yoğunlaşan Social Touch tarafından yürütülmektedir.

Derneğin Facebook üzerinden yayınladığı içeriklerden birkaçı:

23

 

Derneğin Twitter üzerinden yayınladığı içeriklerden birkaçı:

4

5

Bunun gibi daha birçok paylaşıma derneğin Facebook ve Twitter sayfalarından kolaylıkla ulaşabilirsiniz. KifDER ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek ve yapılan çalışmaları yakından takip etmek istiyorsanız bu linke tıklayabilirsiniz.

Bu bir advertorialdır.

 

 

Submit a Comment