Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

UpRight ile Duruşunuzu Güçlendirin

UpRight ile Duruşunuzu Güçlendirin
Can Aytı

Sırt ve bel ağrıları, dünya popülasyonunun %80’ini etkileyen bir problem. Sırt problemleri, 45 yaş altı insanlarda çeşitli engellere bile yol açabiliyor. USA Today’in haberine göre, Amerika sağlık sistemi, omurga problemleri için her yıl, kanser için yaptığı araştırmalara yakın zaman harcıyor. Dahası, çoğu bel ve sırt ağrısının ana kaynağının kötü duruş olduğu da bilinen gerçekler arasında.

Herkesin, kötü duruşu yüzünden kaynaklanan bel ağrıları hakkında bahsettiği bu dönemde, UpRight adındaki cihaz bütün problemleri çözmeyi hedefliyor.

upright

Dik oturmayı alışkanlık haline getirmemiş insanlar için tasarlanan bu cihaz, yürürken, otururken ve hatta spor yaparken bulunduğunuz duruşu değiştirmeyi amaçlıyor. Bel hizasına yerleştirilen bu cihaz, dik oturmadığınızda, arkanıza çok fazla yaslandığınızda ya da uzun süre hareketsiz kaldığınızda ufak titreşimlerle sizi uyararak duruşunuzu düzeltmenizi sağlıyor.

Cihaz bluetooth bağlantısı ile kendi mobil uygulaması üzerinden kontrol edilebiliyor. Gerçek zamanlı güncellemeler yaparak, edindiği verilerle size özel bir program çıkartıyor. Günlük hedefler koyarak sizin sırt kaslarınızı güçlendirmenizi hedefleyen program, aynı zamanda sizin duruşunuz hakkında analiz yapıp bunları size sunuyor.

Birçok araştırmanın bize söylediği üzere, insan iletişiminin %93’ü sözsüz iletişimden ulaşıyor ve duruşumuz da bunun en büyük parçası. Dik duruşun kendine güven ve başarı işareti olarak görüldüğü dünyada, UpRight bu konuda da size yardımcı olacak bir cihaz.

Submit a Comment