Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Dijital Sağlık Günleri 2014-Stockholm

Dijital Sağlık Günleri 2014-Stockholm
Ceren Gülpınar

Stockholm’da yer alan Dijital Sağlık Günleri, dijital sağlığın yeni dünyasına adım atmak ve gelişmelerden haberdar olmak isteyenler için, bir numaralı konferanstır. Teknoloji, sağlık ya da sağlıklı yaşam konularıyla ilgilenen herkes için önem teşkil eden bu konferans, 25-26 Ağustos tarihlerinde  Stockholmsmassan’da yer alacak. Kayıtları hala devam eden konferansa katılım için linke tıklayabilirsiniz. Konferansta bu yıl, cevaplanması gereken 3 soru üzerinde durulacak:

  • Nasıl bireysel sağlıkla ilgili etkileşim sağlanabilir?
  • Büyük veriden, büyük bilgiye ulaşım nasıl olur?
  • Eylem fikri nasıl oluşur?

Bu üç soru, ilgi çekici kararlar, tartışmalar ve daha fazlası konferans dahilinde katılımcılara sunulacak.

Bu tarz konferanslarda konferans yeri için verilen kararlar oldukça stratejiktir. Niçin dijital sağlık, Stockholm hızla büyüyor? Stockholm Belediye Başkanı Ulla Hamilton, bu soruyu şu sözleriyle yanıtlıyor: “Burada bir çok şey bir arada bulunuyor. Burada insanların yeniliği geliştirmesi oldukça kolay. Bilgi ve haberleşme teknolojileri ya da yaşam bilimlerini erken benimseyenler için yapabilecekleri çok şey var.”

İsveç sağlık hizmeti sağlayıcıları, elde edilebilecek bütün verilerin artması ve yapılan çalışmaların büyümesi için uygun koşulları sağlamaktadır.

Organizasyonda farklı sektörlerden ve sektörün arka planlarından pek çok katılımcı bulunacak. Sağlık uygulayıcılarından sağlık girişimcilerine kadar birçok konuşmacının bir arada olduğu geniş bir kitle de organizasyon dahilinde yer alacak. Konuşmacılardan biri, girişimci Lifesum CEO’su Henrik Torstensson, “Niçin dijital sağlığın geleceğini, birine duyurmak istiyoruz?” sorusunu katılımcılar için yanıtlayacak.

Organizasyon farklı sektörlerden, bir dizi şirkete ve bireylere eşsiz fırsatlar sunacaktır. Şirket ister teknoloji startup’ı ister büyük bir ilaç firması olsun, dijital sağlık ürünlerinin geliştirilmesi herkesi etkileyecektir. Bu konferans, sağlık ve teknoloji sektörünün önde gelen uzmanları için, geniş konuları ve kavramları tartışmaya olanak tanıyan, önemli bir fırsattır.

Submit a Comment