Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Verywell Sayesinde Sağlıkla İlgili Tüm Bilgiler Elinizin Altında

Verywell Sayesinde Sağlıkla İlgili Tüm Bilgiler Elinizin Altında
Kubilay Han Uluerim

IAC‘ye ait olan About.com, kullanıcıların çeşitli sağlık bilgilerine ulaşmasını sağlayan Verywell adlı bir web sitesi açtı.

IAC aynı zamanda Tinder ve Match.com’u yürüten Match Group, Dictionary.com, College Humor, Vimeo ve Daily Burn gibi firmaların da sahibi.

“About 1996’da kurulduğu sırada, internet vahşi batı gibiydi. Sadece, AOL, About.com ve MSN gibi tanıdığınız ve güvendiğiniz isimlerin içeriklerini okuyup inanıyorduk. Fakat, artık internet böyle işlemiyor. Artık, özelleştirilmiş sitelerden bilgilere güveniyoruz. Mesela spor yaparken dizinizi sakatladığınızda, gidip bu konuda uzman bir sağlık sitesinden tavsiye alıyorsunuz. Eskisi gibi hem sağlık bilgisi veren hem de parkelerinizi cilalamayı öğreten bir siteyle işiniz yok.” diyor About.com CEO’su Neil Vogel.

Açıklananlara göre, About.com 50.000’den fazla tıbbi hastalıkla ilgili içeriği Verywell’e taşımış. Bütün tıbbi bilgiler, sertifikalı doktorlar tarafından inceleniyor. Eldeki bilgilerin neredeyse hepsi geçtiğimiz yıl güncellenmiş ve düzeltilmiş. Web sitesinin içerik üreten ekibi, doktorlar, antrenörler, diyetisyenler ve diğer sağlık profesyonellerinden oluşuyor. Vogel’in bir başka açıklamasına göre, Verywell için görevlendirilmiş yazar, tasarımcı ve mühendislerden oluşan 60 çalışan var.

Submit a Comment