Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Yaşlıların Sosyal Medya Kullanması İçin HHI’dan Teşvik Videosu

Yaşlıların Sosyal Medya Kullanması İçin HHI’dan Teşvik Videosu
Kubilay Han Uluerim

Sosyal medyanın yaygınlaşması, özellikle ABD gibi büyük ülkelerin yaşam biçimlerini oldukça etkiledi. Bu değişimlere henüz ayak uyduramayan ve arkadan gelen yaşlı nüfusun varlığı ise göz ardı edilemez.

Sağlık hizmetleri danışmanlığı konusunda lider olan Harmony Healthcare International (HHI), ABD içindeki yaşlı nüfusun sosyal medyaya uyum sağlaması için, “Engage Don’t Just Age: Keeping Seniors Engage Through the Power of Social Media” adlı videoyu yayınlayarak, teşvik çalışmalarına başladı.

”Sosyalleşmek sağlık için oldukça önemli. Yaşlılar konusunda ise, sorun sadece fiziksel veya idraksal değil. Bu yüzden hastanın tamamını incelemeliyiz. Toplumdan uzaklaşmaya eğilim, günümüz toplumlarını depresyona sürüklüyor. Sosyal medya, bir araç olarak kişileri topluma bağlıyor. Skype ve Facetime kullanan yaşlıların, uzaklarda yaşayan akrabalarını görünce nasıl sevindiklerini gözlerimizle görüyoruz. Bu tarz sosyal etkileşimler, insanlar için oldukça önemli.” diyor HHI CEO’su Kris Mastrangelo. Harmony Healthcare, 4 yaşlı vatandaşı ve torunlarını alarak bir sosyal medya keşfine çıkıyor ve sosyal medyanın farklı nesillere göre ne ifade ettiğini gösteriyor. Video, aynı zamanda sosyal medyaya hasta bakıcıların gözünden bakıyor ve sosyal medyanın sağlık hizmetlerinde kullanılma kavramını tartışıyor.

Submit a Comment