Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Yeme Bozukluklarına Engel Olmak İçin Mobil Oyun

Yeme Bozukluklarına Engel Olmak İçin Mobil Oyun
Can Aytı

Electronic Arts adlı oyun şirketinin eski geliştiricilerinden oluşan bir grubun yaptığı High School Story adlı oyun, daha önce yaptığı siber zorbalığa karşı çalışmaya ek olarak şimdi de yeme bozukluklarına karşı bir farkındalık çalışması yapıyor.

Pixelberry Studios, Ulusal Yeme Bozuklukları Derneği ile bir ortak çalışmanın ürünü olarak yaptıkları oyuna yeme bozuklukları ile ilgili yeni bir görev zinciri ekledi. Oyun, aynı zamanda kullanıcılarına yeme bozuklukları ile ilgili birçok eğitim kaynağı da sunuyor.

pixelberry studios

Oyunun yeni sürümü geçtiğimiz günlerde iOS ve Android marketlerine sunuldu. Bu yeni görev zincirinde Mia adlı bir karakterle konuşmaya başlanılıyor ve vücudu hakkında yapılan duyarsız bir yorum üzerine sağlıksız bir diyete başlaması ve yemek yemeyi kesmesi konusu işleniyor.

Bu yeni görevlerle birlikte oyunu oynayanlar, vücut görüntüsü sorunları, nedenleri ve sonuçları hakkında bilgi edinme imkânına sahip oluyor. Hatta oyun, oyunculara direk NEDA’ya ulaşma olanağı sağlıyor.

Pixelberry’nin kurucularından biri olan Oliver Miao, GameSpot ile bu konu hakkında bir röportaj yaptı. Röportajdan dikkat çeken noktalar ise; oyun üreticilerinin, NEDA ile olan bağlantısının onlar için büyük bir dönüm noktası olması, böylece kesin ve güncel bilgilerle kullanıcılarına ulaşabilmelerinin yanında oyuncularından aldıkları geri bildirimlerle ulaşmaya çalıştıkları hedefin başarılı olabileceğine inanmaları olarak özetlenebilir.

Submit a Comment