Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Apple iOS 8 Beta 3, Apple Developer Hesapları Olanlar İçin İndirilmeye Hazır

Apple iOS 8 Beta 3, Apple Developer Hesapları Olanlar İçin İndirilmeye Hazır
Ceren Gülpınar

Teknoloji devi Apple, bir ay önce Worldwide Developers Conference sırasında iOS işletim sisteminin yeni sürümünü tanıttı. iOS Beta 3 güncellemeleri Facetime‘ a odaklanmıştı ancak, özellikle Hintçe dizeler, kilit ekranı tepkisizlikleri, iCloud ve bildirim merkezleri ile ilgili yapılan çalışmalar düzgün değildi. Bu sebeple yeni işletim sistemi, bu olumsuzlukları da giderecek çalışmalara yöneldi. iOS 8 Beta 1 ve iOS 8 Beta 2  hala mevcut olmakla birlikte,  iOS araştırmacılarından gelen tweete göre Beta 2 işletim siteminin 7 Ağustos’ta yayından kaldırılması bekleniyor.

iOS 8 Beta 2 çıktığından beri Beta 3, yazılım hataları, interaktif bildirimler ve sağlık uygulamalarını geliştirme özelliklerine odaklanmakla meşguldü. İşletim sistemi, kahve sevenler ve bağımlıları için kafein izleme metodu ve yürüyüş yapmayı seven tüketiciler için adım sayacı özellikleriyle birlikte kullanıcılara sunulacak.Gelecek günlerde, işletim sistemine dahil olan bu yeni özellikleriyle birlikte Beta 3’ün piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Daha önce Medical ID‘de tanımlanan temizlenebilir bir kan türü ve BTLE sağlık cihazları için arayüz eşleşmeleri elimine edilmişti. Ancak bu özelliklere de artık ayarlar-bluetooth kısmından ulaşılabilir. Dahili M7 harekete yardımcı işlemci, içerdiği fitness çipi ile iPhone’un adım sayabilen ve metre ölçebilen özellikte bir cihaza dönüştürülmesi işleminden sorumlu olacaktır.

Gelecek güncellemeler sağlık ve fitness takipçilerinin birbirleriyle iletişim halinde kalmasını sağlayacak bir platform oluşturacak ve sonucunda kullanıcıya daha iyi bir fitness planı söyleyecek. iPhone mükemmel bir sağlık ortağı gibi görünse de iWatch’un piyasaya sürüldüğünde tüketicilerde oluşturacağı olumlu etkilerin daha fazla olacağı düşünülüyor.

iOS 8 beta 3 buradan indirilebilir.

Nihai sürüm çıktığında iOS 8 aşağıdaki cihazlarla uyumlu olacaktır: iPhone 4S, iPod Touch 5. nesil, iPad 2, Retina Display,  iPad Mini

Submit a Comment