Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

2016 Yılının En Başarılı Dijital Sağlık Şirketleri Belli Oldu

2016 Yılının En Başarılı Dijital Sağlık Şirketleri Belli Oldu
Kubilay Han Uluerim

21 Haziran 2016 tarihinde Lozan, İsviçre’de gerçekleştirilen Tech Tour Healthtech Summit’te dijital sağlık ve tıbbi teknoloji alanında faaliyet gösteren en başarılı 45 firma belli oldu.

Listeye giren isimlerin çoğunluğunu insülin kullanımı, alerji profili çıkarmak için tahlil aygıtları, kanser tahlilleri için kan plazma ayrımlama ve anlık sağlık takibi üzerinde çalışan firmalar oluşturuyor. 15 farklı ülkeden gelen firmaların bulunduğu listeye bakıldığında dijital sağlık şirketlerinin %69 daha fazla, tıbbi cihaz şirketlerinin ise %9 daha az uygulama çıkardığı görülüyor.

Yapılan zirvede genel tıbbi cihaz teknolojisi ödülü, tip 2 diyabet hastaları için cihazlar üreten CeQur’a verildi. CeQur’un cihazı, 3 günlük insülin kullanımına olanak sağlıyan ve sürekli enjeksiyon yapılması ihtiyacını ortadan kaldıran dünyadaki ilk teknoloji.

Dijital sağlık ödülü ise daha önce haberini yaptığımız MindMaze’e verildi. Mindmaze; felç geçiren, beyin hasarı bulunan veya uzuv kaybı yaşayan hastalarda nörorehabilitasyon için kullanılan sanal gerçeklik teknolojileri üretiyor.

CeQur CEO’su Doug Lawrence, aldıkları ödülden gurur duyduklarını söylerken önümüzdeki yıl tip 2 diyabet hastaları için yeni bir cihaz çıkaracaklarını da açıkladı.

Listeye giren 45 firmayı görmek için TechTour’un yayınladığı basın bültenine göz atabilirsiniz.

Submit a Comment