Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

500 Startups’tan 8 Yeni Dijital Sağlık Şirketine Destek!

500 Startups’tan 8 Yeni Dijital Sağlık Şirketine Destek!
Kubilay Han Uluerim

San Francisco merkezli yatırımcı ve destekçi firma 500 Startups 18. yatırım grubunda bulunan 46 firmayı açıkladı. Bu firmalar arasında 8 tane dijital sağlık firması da bulunuyor.

Adı 500 Startups olmasına rağmen firmanın desteklediği irili ufaklı 1500’den fazla şirket bulunuyor. Bunların arasında BetterDoctor, uBiome, Fitocracy ve Neutun gibi bilindik isimler mevcut. Firmanın verdiği bu destek paketinde 100.000 $, ofis alanı ve uzmanlara erişim bulunuyor. Bunların karşılığında 4 aylık geliştirme süreci sonunda %5 hisse isteniyor.

Son kampanyada desteklenen şirketler :

Avicennas: Hastaların uluslararası olarak tanınmış sağlık hizmeti tedarikçilerini bulmasını sağlayan çevrimiçi bir aygıt. Bu aygıt sayesinde farklı klinikler arasında fiyat ve kalite karşılaştırılması yapılabiliyor, seyahat işlemleri web sitesi üzerinden ayarlanabiliyor.

Leapcure: Klinik araştırma katılımını arttıran bir hasta etkileşim platformu. Bu platform ile deneylere katılacak hastaların belirlenmesi, etkileşime geçilmesi ve evlerinden alınması mümkün oluyor.

Level: Davranışsal sağlık uzmanlarını hastalarla buluşturmak için videolu, sesli ve yazı tabanlı sistemler kullanan “sanal ruh sağlığı kliniği”.

Nonnatech: Acil durum departmanlarına yapılan ziyaretleri azaltmak için fizyolojik değişimleri erkenden tespit eden bir uzaktan gözlem platformu. Bu platform hastanın evine yerleştirilmiş birtakım Bluetooth sensörleriyle çalışıyor.

Paubox: Sağlık hizmeti tedarikçilerinin HIPAA mevzuatına uygun e-posta göndermesini ve almasını sağlayan güvenli bir iletişim hizmeti. E-posta şifreleme, şifreli formlar, işaretli depolama ve e-posta programlama arayüzü kullanan Paubox, kullanıcılarını ekstra adımlardan ve gereksiz uğraşlardan kurtararak mevzuata bağlı kalmalarını sağlıyor.

Pillsy: Akıllı hap muhafaza kutuları ve bağlantılı mobil uygulamalar geliştiren bir firma. PillsyCap adlı ürün sayesinde otomatik olarak bir hastanın ne zaman ilaç aldığı kaydediliyor, unuttuğunda hatırlatılıyor. Kullanıcılar aynı zamanda bu verileri arkadaşları ve aileleriyle güvenli bir şekilde paylaşabiliyorlar.

SimplifiMed: Sorumlu bakım organizasyonlarının (ACO) hastalar için ilaç kontrolü yapmasına yardım eden bir sistem. Bu sistem ACO kapsamındaki doktorlar farklı elektronik hasta kaydı sistemleri kullansa bile çalışıyor.

Siren Care: 500 Startup’ın duyurusundan çıkarılsa da MedCityNews raporlarında sekizinci firma olarak adı geçen Siren Care, diyabet hastaları için akıllı ve mobil uygulama bağlantılı çoraplar üretiyor.

Submit a Comment