Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Ağız Sağlığı İçin Yeni Bir Uygulama

Ağız Sağlığı İçin Yeni Bir Uygulama
Can Aytı

Hepimizin bildiği gibi diş fırçalama konusunda hiçbir insanın (dişçiler dahil) isteği yoktur. Artık bunu değiştirecek bir uygulama var. Beam Toothbrush adı verilen bu uygulama ile dişlerinizi fırçalarken aynı zamanda sürenizi görüp, bu süreye göre ödüller kazanabiliyorsunuz.

Uygulama şu şekilde işliyor: Normal bir şekilde, yanınızda telefonunuza ihtiyacınız olmadan dişlerinizi fırçalıyorsunuz, diş fırçalamaya başladıktan kısa bir süre sonra fırçanın boynundaki ışık hafifçe yanmaya başlıyor ve 2 dakika fırçalamadan sonra ışık sönüyor. Böylece nezaman bitirmeniz gerektiğini biliyorsunuz. Uygulama hakkında güzel bir ayrıntı ise, telefonunuz yanınızdayken diş fırçalarsanız diş fırçalama süreniz boyunca uygulama aracılığıyla sevdiğiniz şarkıları dinleyebiliyorsunuz. Diş fırçalamanız bittikten sonra telefonunuzu alıp son verilerinizi senkronize edebiliyorsunuz. Uygulama 49 fırçalamaya kadar kayıt tutabiliyor ve sonrasında bu verilere göre ilerlemenizi görebiliyorsunuz. En sonunda ise, belirli hedefleri yerine getirmeniz halinde Kiip gibi hediye sitelerinden ödüller kazanabiliyorsunuz.

Özellikle küçük yaştaki çocukların diş fırçalama konusundaki ısrarcı tavırlarına da engel olabilecek uygulama sayesinde, çocuklar diş fırçalamayı küçük yaştan alışkanlık haline getirebilir.

beam_ttotbrush2

Aynı zamanda Beam App ile dişçinize ilerlemenizi mail olarak gönderip, onunla yapılacak uzun bir konuşmadan kendinizi kurtarabilirsiniz.

Cihazın özelliklerine gelince:

Diş fırçası, pembe ve mavi renk seçeneğiyle, 20 santimetre boyutlarında ve bir adet kalem pil ile çalışıyor. Bununla birlikte 90 günlük pil ömrü olduğu belirtiliyor.

Uygulama ise, 3. nesil ve sonrası Apple cihazlar, v2.3 ve sonrası Android cihazlar ve v2.1 sonrası Bluetooth cihazlara uygun olarak yapıldı.

Submit a Comment