Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Mobil Sağlık Ürünleri Bu Hafta CES 2014’ün Lideri Olabilir

Mobil Sağlık Ürünleri Bu Hafta CES 2014’ün Lideri Olabilir
Can Aytı

2014 yılının ilk büyük teknoloji olayı yarın başlıyor! Telefonlardan bilgisayarlara, televizyonlardan oyun teknolojilerine birçok ürünün boy göstereceği 2014 Tüketici Elektronikleri Fuarı, 7-10 Ocak arasında ziyaretçilerini ağırlayacak. Her zamanki gibi Amerika’nın Las Vegas kentinde gerçekleşecek etkinlikte dijital tıp ürünlerinin patlama yapması bekleniyor.

CES

 

Giyilebilir ürünler hakkında sürekli gelişen teknoloji sayesinde sağlık durumunu izleyebilen mobil cihazlar bu hafta Las Vegas’ta en çok ses yapacak bölüm olacak gibi görünüyor.

Teknoloji araştırmaları üzerine çalışan Gartner şirketinde araştırma direktörü olarak iş hayatına devam eden Angela McIntyre, dijital sağlık ve spor teknolojilerinin fuarda %40 oranında bir alanda sunum yapacağını belirtip, bu alanın fuarda en çok ses getirecek bölüm olduğunu söylüyor.

Fuarda, Samsung Galaxy Gear ve Sony Smartwatch 2 gibi büyük müşteri kitlelerine sahip firmaların giyilebilir teknoloji ürünleri satışa sunulacak ve bazı ürünlerde erken sipariş imkanı bulunacak. Bu ürünlerin insanları mobil sağlık cihazlarına yönlendirmesini bekliyoruz.

Comments

  1. tekdoz dijital muabirlerini güncel mobil sağlık haberlerini anında yayınladıkları için tebrik ediyoruz. Sanıyorum bu yıl fuara damgasını vuracak firmalar arasında Samsung dan sonra beraber iHealth tarafından geliştirilen akıllı tansiyon holteri de olacak.

Submit a Comment