Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Ağustos Ayı Dijital Sağlık Uluslararası Etkinlik Takvimi

Ağustos Ayı Dijital Sağlık Uluslararası Etkinlik Takvimi
Nihal Yormaz

İlaç sektörü ve kamu/özel sağlık kurumlarının yöneticilerini, mobil operatörleri, teknoloji firmalarını, dijital ajansları ve sigorta şirketlerini bir araya getiren uluslararası dijital sağlık etkinliklerinin Ağustos ayı takvimiyle tekrar karşınızdayız. Detaylara aşağıdaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

1) 3. Uluslararası Epidemiyoloji ve Halk Sağlığı Konferansı (4-6 Ağustos/İspanya)

3. Uluslararası Epidemiyoloji ve Halk Sağlığı Konferansı; 4-6 Ağustos tarihleri arasında İspanya’da gerçekleşecek. Konferansın ana ilkesi; tüm epidemiyologları, klinisyenleri, halk sağlığı uygulayıcılarını ve biyoistatistikçileri, ortak bir çatı altında toplayarak endüstri uzmanları, araştırmacı ve öğrencilerle bir araya getirmek. Konferans; dünya genelinde farklı ülkelerden gelen epidemiyologların küresel bağlamdaki ortak sağlık sorunlarını ele alarak tartışmalarına olanak sağlayacak. Konferansın detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

2) Uluslararası “Akıllı Teknolojilerde Sayısal Zeka” Çalıştayı (10-14 Ağustos/Çin)

Son birkaç yılda, bilgisayar ve ağ teknolojileri kullanımı alanında oldukça etkileyici bir düzeyde birçok uygulama yayınlandı. Bu uygulamalar arasında, hesaplamalı algoritmalar ve hesaplama metodolojileri de mevcut. Sağlık sektörünün de içinde bulunduğu gelişmekte olan birçok araştırma alanı, akıllı teknolojileri ve sistemleri de kullanarak yüksek multidisipliner bir yaklaşımla önemli gelişmeler kaydetti. Bu gelişmelerin değerlendirileceği ve yeniliklerin tanıtılacağı bu çalıştay Çin’in Beijing kentinde gerçekleştirilecek. Etkinlikle ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

3) Sağlık Hizmetlerinde İnovasyon Zirvesi (19 Ağustos/Johannesburg)

Afrika, sağlıkta dijital dönüşüm alanındaki çalışmalarına devam ediyor. Güney Afrika’da 19 Ağustos tarihinde düzenlenecek olan “Sağlık Hizmetlerinde İnovasyon Zirvesi” Johannesburg’da gerçekleştirilecek. Bu yıl Güney Afrika Halk Sağlığı Derneği’nin ortaklığında gerçekleştirilecek olan zirveye tıp, sağlık hizmetleri ve teknoloji alanlarında Afrika’nın ve dünyanın önde gelen kişi ve kuruluşları katılım gösteriyor olacak. Etkinlikle ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

4) Biyoteknolojide Modernizasyon Konferansı (19-21 Ağustos/San Francisco-ABD)

19-21 Ağustos tarihleri arasında San Francisco’da gerçekleştirilecek olan “Biyoteknolojide Modernizasyon Konferansı”nda Alzheimer hastalığı , kanser ve kalp damar hastalıklarının yanı sıra bu hastalıklarla ilgili düzenleyici , mali ve ekonomik sorunlara ilişkin araştırmalar da yer alacak. Konferans ile ilgili detayları buradan takip edebilirsiniz.

Submit a Comment