Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Kaiser’in Parlak, Durum Değerlendirme Raporu

Kaiser’in Parlak, Durum Değerlendirme Raporu
Nihal Yormaz

Kaiser’in geçtiğimiz günlerde yayınlanan 2014 raporuna göre; 9,6 milyon üyesi olan Kaiser Permanente’nin 4,9 milyon üyesi, Kaiser’in “My Health Manager” isimli online sağlık yönetimi platformunu kullanıyor.

2014 yılında, Kaiser’in online ve mobil sağlık servisleri üzerinden 37,4 milyon laboratuvar test sonucu görüntülendi. Ayrıca 20 milyon güvenli e-posta yollanmasının yanı sıra 4,1 milyon randevu alındı ve 17,5 milyon da online reçete dolduruldu.

Kaiser ayrıca şirketin uygulamalarından biri olan Kaiser Permanente ile ilgili uygulama indirme verilerini de yayınladı. Buna göre; 2013 yılında 455.512 indirme rakamına sahip uygulamanın 2014’te 1,3 milyona ulaştığı görülüyor. Uygulama üzerinden üyeler, doktorlarına mail atabilmelerinin yanında, randevu alabiliyor ya da iptal edebiliyor ve hem reçete yazdırabiliyor hem de laboratuvar sonuçlarına ulaşabiliyorlar. Bu uygulama aynı zamanda kullanıcıların, KP’nin sunduğu yakındaki tıbbi hizmetlere ulaşmanıza da yardımcı oluyor.

Kaiser-Permanente

Kaiser’in bunun dışında aktivite takibi yapan “Every Body Walk” adlı uygulamayı da kapsayan ve Kuzey Kaliforniya’daki üyeleri için bir önleyici bakım hizmeti sunan 4 farklı uygulaması daha bulunuyor. Yakın zamanda Validic whitepaper’da yayınlanan rapora göre; 2013’te 10 milyonun üzerinde ziyaretçisi bulunan Kaiser Permanente’nin, 2016 yılna kadar bu sayıyı çok daha yukarılara çekmesinin beklendiği vurgulanıyor. Telesağlık alanında dünyanın en iyileri arasında yer alan uygulamanın, diğer tüm telesağlık uygulamaları için örnek teşkil ettiği düşünülüyor. Açıkçası biz de bu düşüncede olanlar arasındaki yerimizi alıyoruz. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Submit a Comment