Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Alkol Bağımlılığından Step Away ile Kurtulun

Alkol Bağımlılığından Step Away ile Kurtulun
Kubilay Han Uluerim

Primrose Healthcare, sıklıkla madde kullanımından muzdarip hepatit C hastalarının alkol bağımlılığını yenmesi için Step Away adlı yeni bir uygulama çıkardı. Here and Now Systems tarafından geliştirilen uygulama, kişiselleştirilmiş eğitim, alarm sistemi ve koçluk gibi içeriklere sahip.

Alkol kullanımı, halihazırda karaciğer sorunları olan hepatit C hastaları için kelimenin tam manasıyla bir ölüm kalım meselesi. Aslına bakılırsa, Avrupa Karaciğer Araştırmaları Derneğine (EASL) göre, karaciğerle bağlantılı vakaların veya hastane ölümlerinin %88’inin nedeni kronik alkol kullanımıdır. Ek olarak, ABD’deki 3.5 milyon hepatit C virüsü taşıyan hasta, hâlâ alkol sorunlarıyla başa çıkmaya çalışıyor ve destek bekliyor.

screen568x568

Mobil teknolojileri sonuna kadar kullanan uygulama, bağımlıların alkol tüketimini azaltmaya ve sağlıklarını eski hâline getirmeyi hedefliyor. Kullanıcılarla kişisel koçluk ve geri bildirimler ile etkileşime geçen uygulama, danışmanlık celseleri ve destek grupları dışında ekstra bir yardımcı olarak çalışıyor.

“Primrose ile ortaklaşarak daha geniş tedarikçi ve tüketici kitlelerine ulaştığımız için oldukça heyecanlıyız. Madde bağımlılığını kontrol altına almak, hepatit C tedavi programının çok önemli bir parçası.” diyerek uygulamanın önemini vurguluyor Here and Now Systems’ın kurucusu Patrick Dulin.

Submit a Comment