Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Anglo American ve UNAIDS Ortaklığıyla AIDS Tarihe Karışacak

Anglo American ve UNAIDS Ortaklığıyla AIDS Tarihe Karışacak
Kubilay Han Uluerim

Dünyanın en büyük madencilik şirketlerinden biri olan Anglo American, 21. Uluslararası AIDS Konferansı’nda UNAIDS #ProTEST HIV kampanyasını destekleyecek. Anglo American ve UNAIDS arasındaki bu ortaklık, gönüllü HIV testi yapılmasını teşvik ederek 2030 yılına kadar AIDS’i ortadan kaldırmayı hedefliyor.

“Anglo American olarak mükemmel çalışma ve yönetim ile tüm çabalarımızı yönlendirip en iyi etkiyi bırakmak, ev sahibi ülkeler ve topluluklar ile ortak olmak istiyoruz. Çalışanlarımızın sağlığı tabii ki de bu konuda çok önemli. AIDS farkındalığını, test edilmeyi ve tedaviyi desteklediğimiz bu 30 senede elde ettiğimiz sonuçlardan gurur duyuyoruz.”

– Anglo American CEO’su Mark Cutifani

Geçtiğimiz 20 yılda AIDS ile mücadeleye olan ilgi oldukça büyüdü. Küresel olarak sağlık sistemleri gelişti ve artık pek çok insan antiretrovital tedavilerden faydalanabiliyor. Anglo American, son 30 yıldır sivil toplum örgütleri ve hükümetlerle çalışarak dünyanın her yerindeki topluluklarda AIDS ile ilgili programlar yürüttüğü için oldukça şanslı bir firma. Lakin bu kadar çalışmak bile AIDS’e maruz kalmayan yeni bir nesil yaratmaya yeterli değil. Bu yüzden UNAIDS ile ortaklaşan Anglo American, sosyal medya üzerinden yürütülen kampanyaya her türlü desteği veriyor.

Kampanyaya katılmak isteyen kişiler özçekim fotoğraflarını #ProTESTHIV ve #GenEndIt etiketleri ile sosyal medyada paylaşabiliyorlar.

Submit a Comment