Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Anthem Blue Cross Tele-Tıp Görüşmelerine İspanyolca Dilini Ekledi

Anthem Blue Cross Tele-Tıp Görüşmelerine İspanyolca Dilini Ekledi
Kubilay Han Uluerim

Sağlık sigortası tedarikçisi Anthem Blue Cross‘un California’daki müşterileri artık acil durumlar dışında İspanyolca konuşabilen bir doktorla videolu görüşme yapabilecekler. Tele-tıp firması LiveHealth Online ortaklığıyla yürütülen Cuidado Medico adlı bu hizmet Anthem üyesi olan veya olmayan herkes tarafından kullanılabiliyor.

Cuidado Medico ile hastalar sabah 7’den akşam 11’e kadar yılın 365 günü İspanyolca konuşan bir doktora erişebiliyorlar. Bu doktorlar acil durum müdahalesi yapamasalar da reçete yazabiliyor veya gerektiğinde hastayı geleneksel sağlık sistemlerine yönlendirebiliyorlar. Her görüşme sonrası hastanın eline bir özet geçiyor ve bu özet kontrol için hastanın aile hekimine gönderilebiliyor. Anthem üyesi kişiler için bu hizmet sigorta kapsamında sunuluyor, üye olmayanlar ise görüşme başına 49$ ödüyorlar.

“Bir doktorla görüşürken en rahat konuşabildiğiniz dili kullanmanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Cuidado Medico hastaların sigorta planlarını kullanması ve yönetim kurulu onaylı İspanyolca konuşan bir doktorla görüşmesi için akıllı telefon tabanlı güvenli bir hizmet sunuyor.”

– Anthem Başkanı Brian Ternan 

Submit a Comment