Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Microsoft Elektronik Sağlık Kayıtları İçin Medelinked Platformuyla Birleşti

Microsoft Elektronik Sağlık Kayıtları İçin Medelinked Platformuyla Birleşti
Kubilay Han Uluerim

Dijital sağlık platformu Medelinked, Microsoft Health ve Band’le birleştiğini duyurdu. Bu birleşme sayesinde Microsoft Health uygulaması ve Band adlı giyilebilir cihaza sahip Medelinked kullanıcılarının aile sağlığını kontrol altına almaları kolaylaşacak.

Microsoft Health ve Band kişinin adımlarını sayıp antrenman ve uyku kalitesini ölçerek veri topluyor, mobil uygulaması sayesinde sonuçları görüntülemeye izin veriyor. Bu birleşmenin önemli faydaları arasında kullanıcıların acil müdahale gerektiren bir durumda güvenli ve hızlı bir şekilde tıbbi geçmişlerine erişebilmesine dikkat çekiliyor.

Medelinked’in bulut tabanlı sistemine bağlanan Microsoft Health ve Band kullanıcıları aynı zamanda alerjiler, hastalıklar, bağışıklıklar ve tahlillerle ilgili bilgilere ulaşabiliyor, istediklerinde standart DICOM MRI taramaları ve röntgen sonuçlarını profillerine ekleyebiliyorlar. Bağlantıya geçilen herhangi bir doktora bu sayede her türlü tıbbi bilgilerini gönderebiliyor, tüm sağlık işlemlerini tek noktadan halledebiliyorlar.

“Sağlık hizmetlerinde büyük bir değişme görüyoruz. İnsanlar sağlıklarına önem veriyorlar ve kişisel teknolojilerle etkileşime geçerek hayatlarına düzen getiriyorlar. Bu tarz bir değişim isteyen herkesin sağlık bilgilerine kolayca erişilebileceği ve paylaşıma izin veren bir ortamda toplaması lazım. Bu sayede tıbbi geçmişe göre hastaya en iyi tedavi uygulanabilir ve tavsiyeler verilebilir.”

– Medelinked Kurucusu ve CEO’su Ian Gallifant

Submit a Comment