Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

PEPID Yeniden Tasarlanan Uygulamasıyla Doktorlara Yardım Etmeye Hazır

PEPID Yeniden Tasarlanan Uygulamasıyla Doktorlara Yardım Etmeye Hazır
Kubilay Han Uluerim

Çevrimiçi ilaç ve klinik bilgi veri tabanı PEPID, sağlık sektörü profesyonelleri için klinik karar destek aygıtlarına sahip mobil uygulamasını tekrar tasarlayarak Android telefonlar için sana pazarlara sürdü.

Firmayla aynı ada sahip PEPID mobil uygulaması hastalık profilleri, tıbbi durumlar, tedavi seçenekleri, çoklu ilaç etkileşimleri ve ilaç dozu ayarlama gibi pek çok konuda doktorlara yardım ediyor. Klinik işlemler ve muayeneler için yüzlerce referans video barındıran uygulamanın güncel haberleri kullanıcıya gösterme gibi özellikleri de mevcut. Ek olarak PEPID kullanan doktorlar Continuing Medical Education (CME) puanları kazanarak sürekli yeni şeyler öğrendiklerini gösterebiliyorlar ve Symptom Checker içeriği sayesinde hastalara daha hızlı tanı koyabiliyorlar.

PEPID android app

“Android uygulamamızı sağlık sektörü profesyonellerinin iş akışını göz önünde bulundurarak tamamıyla baştan tasarladık.”

– PEPID Başkanı John Wagner

Firmadan gelen açıklamaya göre PEPID’in ilk versiyonunun ortaya çıkması aslında ihtiyaçtan ötürüymüş. Kurucu Dr. Mark Rosenblum’ın laboratuvar önlüğü ve masasında bulduğu bütün dağınık notları cep bilgisayarına yüklemesi ve işlerini düzene sokmasıyla PEPID fikri doğmuş. Bu sayede bilginin doktorlarla beraber her yere taşınabilmesi ve kolayca paylaşılması mümkün kılınmış. Zira PEPID kullanıcılarının sisteme telefonlarıyla bir kere giriş yapmalarıyla tüm notlarının bulut tabanlı arayüze eklenmesi tamamlanıyor.

Submit a Comment