Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Apple Health ve Samsung S Health Karşılaştırması

Apple Health ve Samsung S Health Karşılaştırması
Berna Yaran

Şu sıralar oldukça popüler olan Apple Health ve Samsung S Health gibi dijital sağlık uygulamalarının kullanım amaç, kullanıcıların sağlık takibini yapıp kullanıcıları formda tutmaktır. Örneğin; kilo vermeyi planlıyorsanız size yardımcı olacak olan uygulamalardan göz önünde bulundurabileceğiniz ikisi Apple Health ve Samsung S Health’tir. Peki, bu uygulamalardan hangisi daha iyi? Bu kararı aşağıdaki özellik karşılaştırmalarını okuduktan sonra siz verebilirsiniz.

Apple Health

Bu uygulama Apple tarafından giyilebilir elektronik aksesuarlar için düzenlenen iOS sürümünde yayımlandı. Fuse Joplin’in raporuna göre, bu uygulamayla bilgilerinizin biyokimyasal ve fizyolojik analizini yapabilirsiniz.

a1

Apple Health, analiz edilebilinen bu bilgileri (kan şekeri, kalp atış hızı, yakılan kalori miktarı, kolesterol) içeren bir panoya sahiptir. Bu sayede, tek bir dokunuşla tüm bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Ayrıca kendinize, üzerinde önemli sağlık bilgilerinizin yer aldığı (örneğin, kan grubunuz veya alerjileriniz) ve doğrudan kilit ekranından erişebileceğiniz bir acil durum kartı da oluşturabilirsiniz.

Samsung S Health

Samsung S Health; Fuse Joplin’in raporuna göre, Apple Health ile oldukça benzer özelliklere sahiptir. Bu uygulamada da kan şekeri seviyesini, kan basıncını ve yakılan kalori miktarını izleyebilirsiniz.
Ordoh’un raporunda yer alan bilgiye göre, Samsung S Health uygulaması bir USB veya Bluetooth aracılığıyla kan basıncı monitörüne senkronize edilebilir. Ancak, uygulama sadece Samsung cihazları ile çalışmaktadır. Yani, bu uygulamayı kullanmak istiyorsanız öncelikle bir Samsung cihazı edinmelisiniz.

s1

Konu sağlığımız olunca elimizden geldiğince özen göstermeye çalışıyoruz. Karar vermemiz de zorlaşıyor haliyle. Sağlığımızın ve formumuzun durumuna bütünsel olarak bakmak istiyorsak, Apple Health bu kulvarda kazanan uygulama oluyor. Egzersizlerimizin takibini yapmak ve sosyal medyada paylaşmak ise Samsung S Health ile mümkün. Her iki şirketin de mükemmel hizmetlerinde son karar yine kullanıcıya kalıyor.

Submit a Comment