Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

AstraZeneca’nın Nexium İlacı İçin YouTube Kanalı

Buğrahan Ceylan

AstraZeneca, reflü hastalığı tedavisinde kullanılan Nexium ilacının tanıtımını bir üst seviyeye taşımak amacıyla bir YouTube kanalı açtı. Bu durum ilaç sektörü içinde çok sık rastlanan bir durum olmamakla birlikte, önemli bir adım. Şirket, ilaç için açtığı bu kurumsal YouTube kanalı ile Nexium kullanan hastalara daha kişisel bir yaklaşım sunmayı hedeflemektedir.

AstraZeneca açtığı kanallar ile YouTube’da daha önce varlığını sürdürmekteydi. Fakat video içeriklerinin kullanıcılar üzerinde ne kadar etkili olabildiğinin ve sosyal medyanın sağlık bilgisi edinme üzerindeki önemini daha fazla fark etmiş olacak ki; şirket önem verdiği ürünler üzerinde daha çok yoğunlaşmak amacıyla ayrı bir kanal daha oluşturdu.

AstraZeneca’nın sağlık blogunda yazarlık yapan Ken Graham: “Yetişkin internet kullanıcılarının %72’si sağlık bilgisi edinmek istedikleri zaman ilk olarak interneti kullanmaktadır. AstraZeneca internet ve sosyal medyanın bu konudaki önemini kavramış ve hastalarla çevrim içi iletişim kurmanın önemini farketmiş bir şirkettir.” dedi.

Amerika’da yaşayan tüketicilere yönelik hazırlanan YouTube kanalında; hastalar için bilgi, destek ve ürün için hazırlanmış özel fırsat kampanyalarının sunulması planlanmaktadır.

Submit a Comment