Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Girişimci Hastaneler Alternatif İçerikler Yaratıyor

Seçil Uygungil

Günümüzün sağlık hizmetlerinden yararlananlar güvenilir sağlık bilgisine erişebilmek için çoğu zaman ilk olarak interneti kullanmaktadır. The Pew Research Center’ın verilerine göre internet kullanıcılarının neredeyse %80’i, sağlığa dair sorularına cevap bulabilmek için internette çevrim içi oluyorlar. Bu demek oluyor ki internet kullanıcıları sağlık konusunda kendilerini internet üzerinden eğitiyor.

Tüketici sağlığı eğitiminde son yıllarda yükselen sosyal medyanın da kullanıcıları bilgilendirmekte payı büyük. PwC bünyesinde olan  Health Research Institute’ye göre kullanıcıların %42’si, doktorların değerlendirilmesi gibi tüketici görüşlerine yer veren kaynakları sosyal medyadan takip ediyor. Daha genç tüketicilerse sosyal medyayı güvenilir bir kaynak olarak görüyor. Yaşları 18 ile 24 arasında değişen bireylerin %90’ı sağlık aktiviteleri ve güvenilir sağlık bilgisine sosyal medya aracılığıyla ulaşıyor.

Bunlara ilaveten, kullanıcılar sağlıkları hakkında karar verme konusunda geminin dümenini ele geçirmiş durumdalar. Şu ana kadar 40.000’den fazla sağlık uygulaması tüketicilere pazarlanmış durumda.

Tüketici davranışındaki bu değişiklikler girişimci hastanelere piyasada bulunan uygulamalara alternatif içerikler yaratabilmesi için bir fırsat tanıyor. Örneğin, The Cleverland Clinic’in internet üzerindeki platformu Health Hub’da, sağlığa dair ipuçları, videoları, haberleri ve doktor blogları bulunuyor.

 

Submit a Comment