Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

AstraZeneca

AstraZeneca KOAH Hastalarını Elektronik Spreyler ile Deneye Tabi Tutacak

17 August 2016 11:23 |

İlaç şirketi AstraZeneca yakın zamanda yapacağı bir klinik deney için Quintiles ile anlaştığını duyurdu. Bu deneyde ilaç kullanmayı hatırlatan mobil teknolojilerin KOAH hastalığına etkisinin ölçüleceği söyleniyor.

380 KOAH hastasının iki gruba ayrılacağı ve bir yıl sürecek olan bu deneye daha katılımcı toplanmaya başlanmadığı belirtiliyor. Deney boyunca iki grup da … Read More

AstraZeneca Fit2Me Programına Kalp Hastalarını Dahil Etti

09 August 2016 17:22 |

Diyabet hastaları için Fit2Me adlı bir diyet ve yaşam tarzı programı sunan ilaç şirketi AstraZeneca, kalp hastalarını da programa kattığını duyurdu.

Kişiselleştirilebilir bu program, kalp hastalığı ve tip 2 diyabetin dört anahtar noktasına değiniyor: Yemek, faaliyet, destek ekibi ve tedavi desteği. Dijital koçlar bu program boyunca hastaları motive … Read More

Dijital Spreyler 2024’e Kadar Tüm Dünyaya Yayılacak

28 July 2016 15:03 |

Grand View Research’ün hazırladığı son rapora göre; KOAH ve astım hastaları için geliştirilen dijital spreylerin pazardaki değeri 2024 yılında 25.6 milyar dolar olacak.

Dijital spreyler pazarda oldukça yeni olmasına rağmen geçtiğimiz yıllarda AstraZeneca, Novartis, Philips Respironics ve Propeller Health gibi şirketlerin bu konuya ilgi göstermesi … Read More

Cebinizdeki Eczane: AZhelps

17 June 2016 11:09 |

Küresel ilaç şirketi AstraZeneca, içinde sanal birikim kartı, reçeteli ilaç takip sistemi ve eğitimsel bilgiler bulunan hastalara yönelik yeni uygulamasını dijital pazara sundu. Uygulama, ABD’De iOS App Store ve Google Play store’da AZhelps adıyla hizmete sunulmuş durumda.

Hastalar, uygulamanın ilaç takip içeriği sayesinde pek çok kullanışlı … Read More

Best Practices, LLC’den Dijital İlaç Pazarlama Yöntemleriyle İlgili Yeni Araştırma

14 March 2016 14:20 |

Dijital gelişmeler son yıllarda pek çok hastanın yaşamını olumlu olarak etkiliyor. Eskiyle kıyaslandığında, teknolojinin getirdiği olanaklar sayesinde oldukça bilgili bir hasta profili oluşmuş durumda. Bununla doğru oranda ilerleyen ve sürekli değişen bir alan da ilaç sektörü.

Bu alandaki en iyi … Read More

İlaç Sektöründe Sosyal Medya Kullanımı

27 April 2015 17:19 |

Ogilvy CommonHealth Worldwide’ın paylaştığı yeni rapora göre; ilaç sektörünün kurumsal olarak sosyal medyaya katılımının hızla arttığı şu günlerde, sosyal medyayla entegre pazarlama yöntemleri de oldukça revaçta.

Rapor, şu iki noktayı birbirine bağlıyor:

  • Sosyal medya ortamında hangi ilaç firmaları başarılı?
  • Read More