Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Avrupalı’ların %40’ı Mobil Sağlık Kullanıcısı

Avrupalı’ların %40’ı Mobil Sağlık Kullanıcısı
Buğrahan Ceylan

PMLIVE’in son zamanlarda yayınladığı bir araştırmada Avrupa’da yaşayan insanların %40’ından fazlasının mobil sağlık uygulamalarına güvendiği ve kullandığı ortaya çıkmıştır.

İngilitere, Fransa, Almanya, İtalya, İspanya ve Belçika’da yaşayan 1.100 kişiyle yapılan araştırmada, kategori sağlık olduğunda mobil uygulamaların Avrupa’lıların hayatlarında önemli bir noktada olduğu belirlenmiştir.

Mobil doktor

Detayları paylaşmak gerekirse, araştırmaya katılanların %43’ü mobil uygulamalarının aldıkları gıdaların besin değerleri hakkında kullanıcılarını bilgilendirmelerinden oldukça memnun. Araştırmada ayrıca 45 yaş altındaki erkeklerin, kadınlara göre mobil uygulamalara daha fazla adapte olduğu da ortaya çıkmıştır. Mobil sağlık uygulamalarını kullanan 45 yaş altındaki erkek kullanıcıların oranı %49 iken, kadın kullanıcıların oranı %36 olarak belirlenmiştir.

Ayrıca katılımcıların %41’i sağlık alanındaki mobil uygulamaların işlevlerinden memnun olduğunu ve kalori-aktivite takibi yapan uygulamaların favorileri olduğunu söylemiştir.

Katılımcıların %43’ü de kan basıncı ve nabız takibi yapan uygulamaları takip ettiğini belirtirken, 45 yaş üstü kullanıcıların %50’si doğru ve zamanında ilaç kullanımı için tasarlanan uygulamaları kullanmayı tercih etmektedir.

Submit a Comment