Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Sağlıklı Yaşadığınızda Size Para Ödeyen Uygulama

Sağlıklı Yaşadığınızda Size Para Ödeyen Uygulama
Can Aytı

Önceki yazılarımızda size GymPact adlı bir uygulamadan bahsetmiştik. GymPact artık Pact olarak biliniyor ve özelliklerine özellik katmaya devam ediyor.

Genel olarak bahsetmek gerekirse Pact App, hem iOS hem Android işletim sistemine sahip cihazlarda çalışabilen bir ücretsiz uygulama. Uygulamanın amacı ise spor yapmak isteyen insanları en zayıf noktalarından vurması, yani cüzdanlarından. RunKeeper’a bağlanan program, kullanıcıları haftada 3 kez en az 30 dakika 3 km/h. hızla koşmak zorunda bırakıyor. Program PayPal ya da kredi kartı bilgilerinizi sizden isteyerek bu bilgileri belleğinde tutuyor. Eğer amacınıza ulaşırsanız -kilo kaybetmek ya da kilometre koşmak gibi- hiçbir şey ödemek zorunda kalmıyorsunuz. Ancak kaçırdığınız her koşu için 10 dolar ödüyorsunuz. Bu programın en can alıcı noktası ise bu elde edilen para görevini tamamlayan yani amacına ulaşan kullanıcılara dağıtılıyor. Bu 10 doları elde ettikten sonra yeni mücadeleler isteyip daha fazla para elde edebiliyorsunuz.

Uygulamanın özelliklerine gelirsek; uygulamanın 3 ana bölümü bulunuyor

Veggie Pact: Bu bölümde uygulamaya haftalık ve günlük olarak ne kadar sebze yiyeceğinizi söylüyorsunuz ve yediğiniz sebzelerin fotoğrafları çekip, uygulamaya yükleyerek topluluğun onayına sunuyorsunuz.

Gym Pact: Uygulamanın bu bölümünde ise, kendinize belirlediğiniz fitness ve spor salonu egzersizlerini uygulama girerek onları tamamlamaya çalışıyorsunuz. Birçok spor uygulamasıyla eşleşebilen Pact, sizin yerinize adımlarınızı ve yaptığınız antrenmanları sayabiliyor.

Food Log Pact: Bu kısımda ise uygulama, bir diğer spor uygulaması MyFitnessPal ile eşleşerek yediğiniz yemekleri kaydetmenize olanak sağlıyor.

foodlog gympact veggiephone

Uygulamanın şu an için Amerika’da 3.5 milyon ve diğer ülkelerin yanında Türkiye’de 928 kullanıcısı bulunmakta. Ve aynı zamanda uygulamanın başarı hikayelerinin paylaşılabildiği bir blogu da bulunmakta.

Submit a Comment