Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

BattleSteps ile Sağlığınızı Korurken Başkalarına Meydan Okuyun

BattleSteps ile Sağlığınızı Korurken Başkalarına Meydan Okuyun
Kubilay Han Uluerim

Dijital sağlığa olan ilginin artması ve Fitbit, Garmin, Apple Watch gibi aktivite takip cihazlarının çoğalmasıyla beraber birçok insan günlük olarak adım saymaya başladı. Her gün 10.000 adım atmak artık bu cihazları kullananlar için oldukça basit bir kavram. Kullanıldıktan sonra birkaç hafta içinde bir kenara atılmaları ise adımsayarların karşılaştığı en büyük sorun.

MIT Media Lab’den çıkma 12 Labs’in geliştirdiği BattleSteps uygulaması işte tam da bu noktada devreye giriyor. Uygulama sizi her gün başkalarıyla eşleştirerek yeni rakipler bulmanızı sağlıyor. Bu rakipler zaman diliminiz, aktivite seviyeniz ve günlük ortalama adım sayınıza göre belirleniyor. Kimin daha fazla adım atacağı üzerine yapılan bu savaşlar 12 saat sürüyor ve savaşın saatleri kullanıcılar tarafından ayarlanabiliyor. Oyuncular rakiplerini yendikleri her saatten sonra ödüllendiriliyorlar. Bu ödüller 50+ adım: 1 yıldız, 250+ adım: 2 yıldız ve 1000+ adım: 3 yıldız olacak şekilde değerlendiriliyor.

battlesteps

BattleSteps; Fitbit ve Apple Watch gibi cihazlardan topladığı adım verilerini telefonunuzla senkronize ediyor. Uygulama içinde fazladan bir de mesajlaşma sistemi bulunuyor. Bu sayede rakibinizle konuşmanız ve birbirinizi spora teşvik etmeniz sağlanıyor. Uygulama, sahip olduğu bu özellikler sayesinde obezite, diyabet ve depresyon gibi çeşitli hastalıkların tedavisinde ve klinik deneylerde kullanılabilme potansiyelini taşıyor.

 

Kaynak:

Submit a Comment