Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Bilime Dokunmaya Hazır mısınız? İnteraktif Sergi İstanbul’da

Bilime Dokunmaya Hazır mısınız? İnteraktif Sergi İstanbul’da
Buğrahan Ceylan

Bayer kuruluşunun 150. yılını interaktif bir sergi ile kutluyor. Dünya genelinde 30 önemli şehri gezmesi için hazırlanan sergi İstanbul’da kapılarını açtı. İstinye Park’ta bulunan serginin ziyaretçileri, Bayer’in “Daha İyi bir Yaşam İçin Bilim” misyonu doğrultusunda; sağlık,tarım ve ileri teknoloji ürünleri konularında ilginç bilgileri ve görselleri etkileşimli olarak deneyimleyebilecek.

 

İnteraktif sergi deyimi ise Bayer’in 150. yıl sergisi için oldukça uygun; bu sergide yer alan mikroskoplar,termal görüntüleme kameralar,dijital oyun reklamları ve benzeri ekipmanın tamamı ziyaretçilerin dokunması ve denemesi için tasarlandı.  Serginnin konseptinin ziyaretçilerin eğlenmesi ve etkileşime geçmeleri üzerine kurulduğunu belirten Bayer Türk CEO’su Dr.Axel Hamann, bilime ilgi duyan herkesi sergiyi gezmeye beklediklerini açıkladı: “Birçok insan Bayer’in bilime ve insanlığa olan katkılarını deneyimleyecek. 150. Yıl Sergisi, bizim araştırma ve inovatif ürünlerle dünyadaki insanların yaşam kalitelerini nasıl bir katkı sağladığımızı gösteren, gerçek hayattan alınan örneklerde oluşuyor. Yani çalışanlarımızın ‘Daha İyi Bir Yaşam İçin Bilim’ misyonumuz nasıl hayata geçirdiklerini de ortaya koyuyor.” dedi.

Bayer’in 150. yılı için hazırladığı interaktif sergi 27 Haziran’a kadar ziyaretçilere İstinye Park’ta harika bir deneyim sunuyor.

Submit a Comment