Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Google Fiber Bir Çocuğun Hayalini Gerçekleştirdi

Google Fiber Bir Çocuğun Hayalini Gerçekleştirdi
Seçil Uygungil

13 yaşındaki genç beyzbol oyuncusu Nick LeGrande, ocak ayında artık sahaya veda etmesi gerektiğini öğrendi. Kemik iliği artık beyaz kan hücresi üretemediği için Nick’in bağışıklık sistemi oldukça zayıflamış ve olası bir hastalığa karşı kalabalık içinde dolaşmaması konusunda uyarılmıştı. Hastalığını olgun bir şekilde soğukkanlılıkla karşılayan Nick, bu kalabalığa beyzbol sahalarının da dahil olduğunu duyduğunda çok üzülmüştü.

Bu küçük beyzbol yıldızının durumunu öğrenen Google kolları sıvadı ve Google Fiber yardımıyla Nick için bir telerobotik atış makinesi geliştirdi. Google’ın ‘’FiberBot’’ adını verdiği bu makine, küçük yıldız Nick’in hayalini gerçekleştirmesine yardımcı oldu.

New York YankeesOakland A. maçının yapıldığı Oakland şehrinden 2.900 kilometre uzaktaki Kansas City’deki ofislerini beyzbol sahasına çeviren Google, Nick’in tümsekten kale işaretine doğru yaptığı atışı kaydedip internet yoluyla Oakland beyzbol sahasında bulunan FiberBot’a yolladı.

Maç öncesi ilk atışı yapacağından haberi olmayan Nick, Google sayesinde Amerika Ulusal Beyzbol Ligi’nde maçı 2900km uzaktan başlatarak bir ilki gerçekleştirmiş oldu. Ayrıca seyirciler ve oyuncular Nick’e ilik donörü bulmak için seferber oldu.

Nick için yapılan tüm hazırlıkları ve o güzel anı izlemek için aşağıdaki videoları izlemenizi tavsiye ederiz.

Submit a Comment