Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Birleşik Krallık’tan Dijital Sağlığa 67.7 Milyon Pound Yatırım!

Birleşik Krallık’tan Dijital Sağlığa 67.7 Milyon Pound Yatırım!
Kubilay Han Uluerim

Birleşik Krallık başbakanı Theresa May, akıl sağlığı hizmetlerinde dijital teknolojilerin kullanımının artması için hükümetin 67.7 milyon pound yatırım yapacağını açıkladı.

Bu yatırımlar özellikle lise, iş yerleri ve küçük mahalle topluluklarında akıl sağlığını desteklemek için kullanılacak. Ek olarak İngiltere’nin ulusal intihar önleme stratejisini değiştirilmesi konusuna değinildi.

“Başbakanın, akıl sağlığı konusuna kişisel öncelik vermesi ve bunu sosyal adalet adı altında yapması oldukça önemli. Theresa May’in duyurusundaki en önemli noktalarından biri de ulusal intihar önleme stratejisini değiştirme fikridir. Kendisi her gün ölen 13 vatandaştan 1’inin intihar ettiğini ‘sarsıcı gerçek’ olarak dile getirmiştir. Araştırmalarımızı temel alan bu yeni stratejide Manchester’ın rolü büyüktür.”

-Manchester Üniversitesinden Prof. Louis Appleby

“67.7 milyon pound yatırımın ilham kaynağı başka ülkelerin bu konudaki başarılı denemeleridir. Hükümet bu yatırımın sonuçlarını halka çabuk ulaştıracak; stres, endişe ve diğer hususlarda sıkıntıları olanlar internet üzerinden semptomlarını kontrol edip dijital terapiye erişebilecektir.”

-Başbakan Theresa May

 

Kaynak:

Submit a Comment