Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

BlackBerry İlk Sağlık Uygulamalarını Görücüye Çıkartıyor

BlackBerry İlk Sağlık Uygulamalarını Görücüye Çıkartıyor
Ceren Gülpınar

BlackBerry, akıllı telefon kullanan sağlık profesyonelleri için yakında aktifleşecek olan mobil sağlık uygulamaları geliştirdi. Sağlık ve teknolojinin entegre edilmesiyle oluşan uygulamaların asıl amacı, sağlık maliyetlerini azaltmak ve BlackBerry kullanıcılarına yüksek kalitede hizmet sunmak.

Uygulamalar, Los Angeles merkezli NantHealth isimli sağlık şirketi tarafından geliştirildi. BlackBerry için geliştirilen yeni sağlık uygulamaları 2015 yılında faaliyete geçecek. Uygulamayla kurulan ilk bağlantı sonrası kullanıcının vücudundaki tümörler analiz edilecek ve tümörlü hasta için çeşitli tedavi yöntemleri tavsiye edilecek.

Uygulama, hastanın doktor ofisini ziyaret etmesine gerek kalmadan tanının hızlı bir şekilde koyulmasını sağlayacak. Pek çok hastane ve sağlık profesyonelleri, sağlık hizmetinin bir parçası haline gelen sağlık uygulamalarında BlackBerry avantajlarından faydalanmak için hazır.

Uygulamanın güvenlik özelliklerine de oldukça önem gösterildi. İsimler, sosyal güvenlik numaraları, kredi kartı numaraları ve hastaya ait diğer kişisel bilgilerin gizliliği ile ilgili gereken önlemler alındı.

BlackBerry kullanıcılarına yönelik ve 2015 yılı içinde aktifleşecek olan uygulamalara buradan ulaşabilirsiniz.

blackberry

Submit a Comment