Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

SocialWellth, Happtique’ı Satın Aldı

SocialWellth, Happtique’ı Satın Aldı
Ece Balkan

Las Vegas merkezli dijital sağlık iyileştirme şirketi SocialWellth, sağlık uzmanlarına ve hastalara mobil sağlık çözümleri üreten Happtique firmasını satın aldığını duyurdu.

Bu satın almayla birlikte SocialWellth’in  “mWellth” portfolyosu ve dijital sağlık çözümleri, tüm toplumu kapsayan bir bakım süreciyle büyüyecek.

Happtique firması The Greater New York Hospital Association’ın bir işletme kolu olan GNYHA kuruluşu tarafından kurulmuştur.

Happtique’nun sertifikalı uygulama olma yolundaki ilk adımları devam ederken Monkton Health’ın CEO’su ve sağlık bilgi teknolojileri uzmanı Harold Smith birçok güvenlik açığını bu süre zarfında ortaya çıkardı. Bu yüzden şirket, sertifikalı mobil sağlık uygulama programını Aralık 2013’te ertelemek zorunda kaldı. Ortaya çıkan güvenlik açıkları yüzünden, 30 günlük değerlendirme sürecinde uygulama geliştiricileri uygulama başına 2.500$ ile 3000$ arasında para cezasına çarptırıldı.

Pasif Dijital Sağlıktan Aktif Dijital Sağlık İyileştirmeye Doğru

Dijital sağlık pazarı güven, erişim ve etki alanının sürekli olarak geliştiği ve güçlendiği şekilde büyümektedir. Dijital sağlık sayesinde, hastaların birbirleriyle deneyimlerini paylaşabildiği bir ağ oluşmaya başladı ve şirketlerin dijital sağlık hedefleri de bu yönde başarılmaya hızla devam ediyor. SocialWellth şirketinin Happtique firmasını satın almasıyla da, hasta merkezli deneyim modelinin ne olduğunu gösteren bütünsel sağlık yönetimi sürecini görebiliyor; dijital sağlık iyileştirmelerinin hızla geliştiği aktif bir pazara entegre oluyoruz.

SocialWellth’in kurucusu ve CEO’su David Wilson bu birleşme için: “Happtique ve SocialWelth iki ayrı pazar içerisinde dijital sağlık iyileştirmelerini başlatan iki öncü firmaydı.  Sezgilerimiz, kaynaklarımız ve var olan vizyonumuzu dijital sağlık iyileştirme çözüm ve hizmetleri için birleştirerek dijital sağlık pazarı adaptasyonunu dengeliyoruz. Dijital sağlık pazarının pasif pazardan aktif ve yerleşik pazara yöneleceğine inanıyoruz.” açıklamasını yaptı.

Submit a Comment