Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Born To Be Alive ile Doğum Sürecini Önceden Deneyimleyin

Born To Be Alive ile Doğum Sürecini Önceden Deneyimleyin
Buğrahan Ceylan

Bir kadının hayatında edinebileceği en büyük tecrübelerden bir tanesi de kesinlikle doğum sürecidir. Hem fiziksel hem de psikolojik yönden etkileri olan doğum hakkında tam bir bilgi sahibi olabilmek artık teknoloji sayesinde çok daha kolay ve pratik bir hale gelmektedir.

Paris’te bulunan Descartes Üniversitesi ve Dassault Systemes ortak çalışması ile anne ve baba adaylarına yönelik yeni bir sistem geliştirildi: Born ToBeAlive. Bu teknoloji sayesinde anne ve baba adayları doğum sürecini artık en yeni  3D teknolojisi sayesinde önceden deneyimleyebilecek.

Born ToBeAlive sayesinde,doğum sürecinin ilk aylarından, doğum anına kadar gelişen evreleri, bebeğin büyümesinden, anne vücuduna olan etkilerine, hatta doktor kontrolleri sırasında ne tür işlemlerle karşılaşıldığına kadar pek çok şeyi önceden görebilmek mümkün. Sağlık profesyonelleri ve sağlık kuruluşları tarafından hazırlanan bu gerçek zamanlı 3 boyut deneyimi sayesinde ebeveynler ameliyathane ve doğum esnasında kullanılan cihaz ve makinelere önceden aşina olabilecekler. Böylelikle anneler doğum anında daha az tedirginlik yaşarken aynı zamanda programın yönelttiği yönlendirmelerle doğum anında yapmaları gereken hareketleri de önceden prova etme imkanı bulabilecekler.

BornToBeAlive şu an İngilizce ve Fransızca seçeneği ile piyasaya sürülmüştür. 2013 yılı içinde bir iPad versiyonunun da çıkması beklenmektedir.

 

 

 

Submit a Comment