Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Güvenilir Sağlık Bilgisi Edinmek İçin; Medivizor

Güvenilir Sağlık Bilgisi Edinmek İçin; Medivizor
Buğrahan Ceylan

Pek çok hasta, bir sağlık uzmanına danışmadan önce rahatsızlığı ile ilgili önceden bir araştırmak yapmaktadır. Bu araştırmanın yapıldığı kaynak ise genellikle internet olmaktadır. İnternetin bünyesinde pek çok bilgiyi barındırdığı doğru. Peki, bu bilgiye ulaşmak ya da doğru ve güvenilir olanını bulmak göründüğü kadar kolay mı? Tabii ki değil. Düşünün ki; Google gibi büyük arama motorları olmasa, bu devasa bilgi havuzu içinde aradığımız bilgiye ulaşabilmek oldukça zor olabilir. İnterneti ve bize sunduğu bilgileri değerli ve kullanılabilir kılan en önemli araçlardan bir tanesi de bu yüzden arama motorlarıdır. Sağlık bilgisi edinme konusunda da durum hiç farklı değil.

Google her ne kadar bilinen en iyi arama motorlarından biri kabul edilse de bazen istenilen bilgiyi tam olarak veremeyebilmektedir. Özellikle sağlık konusunda karşımıza çıkan aramalar yeterince güvenilir olmayabiliyor. İşte tüm bu ihtiyaçlar ve hastaların artık interneti ne kadar bilinçli kullandıkları göz önünde bulundurularak, sağlık bilgisine yönelik yeni bir arama motoru geliştirildi: Medivizor

.

Medivizor sağlık bilgisi arama motorunu etkin kullanabilmek için, hastaların önce ne hakkında bilgi aradıklarını ve sisteme giriş yaparak kendi durumlarını arama motoruna girmeleri gerekmektedir. Bu sayede Medivizor, konuyla tam alakalı, güvenilir bilgileri hastaya sunabilmektedir. Arama motoru Medivizor, sunduğu bilgileri, hastanın kendi kendine kullanmasından ziyade, edindiği bu bilgileri doktoruyla paylaşarak daha iyi bir karar verme sürecinin oluşması amacıyla sunmaktadır.

Şimdilik yalnızca davetiye ile üye kabulü yapan Medivizor’un hem alt yapısını hem de kullanım oranını yakın bir zamanda arttırması beklenmektedir.

Comments

  1. sabahattin orduseven

    Değerli Fikirlerinizi Bekliyoruz…

Submit a Comment