Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Boston Scientific, EMBLEM MRI S-ICD Sistemi İçin CE İşaretini Aldı

Boston Scientific, EMBLEM MRI S-ICD Sistemi İçin CE İşaretini Aldı
Kubilay Han Uluerim

ABD merkezli tıbbi cihaz firması Boston Scientific, deri altına yerleştirilebilir defibrilatör sistemi (S-ICD) EMBLEM MRI ve önceden çıkan EMBLEM S-ICD sistemleri için, Avrupa’da manyetik rezonans (MR) koşullu etiketleme ve CE işaretini aldı.

EMBLEM S-ICD Systems, ani kalp krizi tehlikesi bulunan hastalar için bir tedavi yöntemi olarak kullanılıyor. Kalp ve damarlara dokunmadan, TV-ICD tipi defibrilatörlerle bağlantılı sorunların ortaya çıkma riskini azaltıyor.

EMBLEM MRI S-ICD Systems’ın piyasaya sürülmesi,  Avrupa’da birkaç merkezi yerde gerçekleşti. Avrupa genelinde büyük dağıtımın yapılması ise önümüzdeki aylarda gerçekleşecek.

Sistem 2 yeni özelliğe sahip: SMART Pass teknolojisi ve atriyal fibrilasyon (AF) monitörü. The SMART Pass teknolojisi, gerekli olduğunda INSIGHT algoritmasını geliştirerek, hastaların cihazdan terapi almasını garantileyecek. INSIGHT algoritması, bir kalp ritmini, ritm bozukluğu tedavisi için tespit ediyor ve kategorilere ayırıyor. Bu özellik, önceden yerleştirilmiş EMBLEM S-ICD Systems’a bir yazılım güncellemesiyle aktarılabiliyor. EMBLEM MRI S-ICD System’ın AF monitörü ise, herhangi bir AF sorunu bulduktan sonra doktorlara haber veren bir tespit sistemi.

Boston Scientific, yeni teknolojisi için Avrupa’dan aldığı iznin aynısını, ABD’de FDA’den de almayı amaçlıyor.

Submit a Comment