Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

wearable tech

Bu Teknoloji Sayesinde Stresten Uzak Kalabilirsiniz

25 February 2014 15:56 |

Empatica isimli şirket, kullanıcılarına sunduğu ürün ile modern hayatın problemlerinden biri olan stres faktörünü azaltmak için çalışıyor. E3 isimli giyilebilir teknoloji ürünü bilekliği sayesinde şirket, kullanıcıların günlük aktiviteleri içinde en fazla ne zaman stres altında olduklarını belirlemeye çalışıyor.

Şirket bu … Read More

NBA Giyilebilir Teknolojileri Kullanmaya Başlıyor

21 February 2014 15:22 |

Amerika’nın milli basketbol birliği NBA, Amerika’nın ilk tüm oyuncularını giyilebilir teknolojiyle donatan birliği olacak. Aktivite ekranları ve giyilebilir teknolojileri oyuncularına hem antrenmanlarda hem de müsabakalarda giydirmeyi hedefleyen NBA, böylece oyuncuların antrenman performansları ve müsabaka performansları arasındaki farkları … Read More

Sağlık Sektörünün Geleceği Giyilebilir Teknolojilerde

21 February 2014 14:12 |

Sağlık alanında kendine çok fazla uygulama şansı bulan giyilebilir teknoloji, ZocDoc’un yayınladığı bir infografikle ne kadar ileri gidebileceğini gösteriyor.

Yayınlanan infografiğe göre; giyilebilir teknolojinin pek çok kullanım alanı var. Özellikle erken uyarı ve takip sistemleri konusunda giyilebilir … Read More

Giyilebilir Teknoloji Ürünleri Artıyor

14 February 2014 14:10 |

Giyilebilir teknoloji ürünleri son yıllarda sağlık sektörü içinde oldukça popüler. Güçlü sensör teknolojileri ile donatılan bu ürünler, kullanıcılarına pek çok kolaylık ve kontrol imkanı sağlıyor. Canalys araştırma şirketi de yaptığı bir çalışmada, giyilebilir teknoloji markalarının sayısının gittikçe arttığını belirtmiştir.

Canalys, … Read More

Giyilebilir Teknoloji Cihazları İstatistikleri

28 January 2014 15:31 |

Son iki yıl içinde giyilebilir teknoloji ürünleri çeşitliliğinde büyük bir artış var. Eğer hala bu ürünlerin çok da tercih edilmediğini düşünüyorsanız aşağıdaki istatistiklere bakmanızda ve bir daha düşünmenizde yarar var.

Yeni yayınlanan bir araştırmanın sonuçlarına göre, tüketicilerin ilgili giyilebilir teknolojilere … Read More

Giyilebilir Teknoloji ve Sosyal Medya Birleşmesinin Geleceğiyle İlgili 7 Tahmin

17 January 2014 14:19 |

Teknoloji ilerledikçe uzay filmlerindeki giyilebilir cihazlar da hayal olmaktan çıktı. Yakın gelecekte sıkça karşılaşacağımız giyilebilir cihazlar insan hayatını kolaylaştırmakta büyük bir rol oynayacak gibi. Sosyal medyanın insanların hayatındaki yerini de düşünürsek giyilebilir teknolojiyle sosyal medyanın birçok noktada buluşacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Read More