Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Cardinal Health Eczacı-Hasta İletişimini Arttırmak İçin TelePharm’ı Satın Aldı

Cardinal Health Eczacı-Hasta İletişimini Arttırmak İçin TelePharm’ı Satın Aldı
Kubilay Han Uluerim

Ohio merkezli sağlık ürünleri ve hizmetleri şirketi Cardinal Health tele-tıp kullanarak eczacılar ve hastaları iletişime geçiren TelePharm‘ı satın aldı.

TelePharm’ın eczacılara yardım etmek için verdiği pek çok hizmet bulunuyor. Verilen bu hizmetlerle kırsal alanlardaki ufak eczaneler arasında bir zincir kurulmuş oluyor ve iş yükünü azaltmak amaçlanıyor. Örneğin TeleCheck hizmeti ilaçların uzaktan doğrulanmasını sağlıyor. Normalde düzgün yapılması için oldukça fazla zaman harcanması gereken bu işlem TeleCheck sayesinde hızlıca halledilebiliyor.

Eczacıların sanal ortamda hastalarla direkt olarak iletişime geçmelerini sağlayan diğer hizmet ise TeleCounsel. Bu hizmet taburcu olan hastalara yardımcı olmak için hastanelerdeki eczacılar tarafından kullanılıyor. Zira taburcu olmadan önce bir eczacıyla konuşmanın ilaç kullanımına bağlığı arttırdığı vurgulanıyor. Bir eczacının büyük bir hastanenin her yanına koşamayacağını hepimiz biliyoruz. Lakin TeleCounsel sayesinde bir eczacının oturduğu masadan birçok kişiyle konuşması hatta taburcu olan kişilere evlerinde yardım etmesi artık mümkün.

Submit a Comment