Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

DermLite Hüd ile Cildinize Sahip Çıkın

DermLite Hüd ile Cildinize Sahip Çıkın
Kubilay Han Uluerim

First Derm adıyla iş yapan iDoc24, DermLite Hüd adında akıllı telefonlara bağlanabilir bir dermatoskop geliştirdi.

First Derm, Dermlite Hüd’ü ilk defa Ekim 2015’te Indiegogo üzerinden kitle fonlama kampanyası ile duyurmuştu. Kampanya hedefini aşıp 28.492$ toplayan ekip, kısa sürede oldukça başarılı bir şekilde destekçi toplayarak ürünü geliştirmeyi tamamladı. Cihaz için İsveççe ”deri” anlamına gelen ”hüd” kelimesi seçilmiş. Kısaca anlatmak gerekirse, cildinizi detaylı bir şekilde fotoğrafladıktan sonra telefonunuzdaki DermLite uygulaması sayesinde First Derm dermatologlarına yolluyorsunuz. Derinizdeki herhangi bir problemi inceledikten sonra yorum yapan doktorlar, herhangi bir teşhiste bulunursa sizi yönlendiriyorlar.

First Derm, Ocak 2014’te yayınladığı First Derm App soru-cevap uygulamasıyla da önceden de ek hizmet veriyordu. Cildinizin yakından ve uzaktan çekilen 2 fotoğrafını şikâyetinizle beraber First Derm dermatologlarına yolladıktan sonra danışmanlık hizmeti almanızı sağlayan bu uygulamada, her hizmet aldığınızda 40$ vermeniz gerekiyordu. First Derm’ün bu sayede 160 ülkeden 15.000 hastaya yardımcı olduğu söyleniyor.

DermLite Hüd, yeni DemLite ve eski First Derm uygulamalarının ikisiyle de uyumlu çalışıyor. Fakat yeni DermLite uygulaması sayesinde fotoğrafların saklanması ve şifreli e-posta ile gönderilmesi gibi özellikler sunuluyor. DermLite X adında bir uygulama daha duyuracağını belirten firma, cloud tabanlı bu uygulama sayesinde kullanıcıların fotoğrafları incelemek, paylaşmak ve yorum yapmak gibi özellikleri kullanabileceğini açıkladı.

Submit a Comment