Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Dijital Sağlıkta Yenilik Zamanı: Özelleştirilmiş Tedavilere Doğru

Dijital Sağlıkta Yenilik Zamanı: Özelleştirilmiş Tedavilere Doğru
Alperen Sözen

Sağlık ve tüketici teknolojisi gelişmeye devam ediyor. Bu gelişmenin sonucu olarak yeni yöntemler dijital sağlık alanında tarihsel gelenekçi anlayışı değiştirmeye başlıyor. Günümüzde doktor ziyaretlerinin dijital randevularla gerçekleştirilmesinden, organ nakli uygulamalarının dijital mecralara taşınmasına kadar pek çok devrimsel hareket gerçekleşiyor. Bu da sağlık organizasyonlarının dijitale yatırımını arttırıyor. Dijital sağlık devrimiyle beraber herkes için genelleştirilen tedavi süreçlerinden, sonsuz imkanlar sunan kişiselleştirilmiş ilaçlarla tedavi yöntemine bir geçiş süreci başladı.

Dijital sağlık devrimi hastalar için, tıp dünyasında iletişimi çok köklü bir değişime zorladı. Sağlık hizmeti sağlayıcıları ile etkileşimlerimizden, teşhislerin kolaylaşmasına ve etkili tedaviye kadar pek çok sağlık hizmeti enstürmanının doğası değişti. Teknoloji, insanların yaşamlarına etki etme yöntemlerimizi değiştirdi ve iletişimimizi kolaylaştırdı. Hastalıklarla ilgili bilgi düzeyinin artması, bilinçlendirme kampanyalarının daha kısa sürede yayılması tedavi ve tanı süreçlerinin hızlanmasını sağlıyor.

Argus II_Liu2

Sosyal medyaya girmek ve hastalarla bu platformlardan iletişime geçmek artık bir gereklilik olmaktan çıkıp zorunluluk haline geldi.

Son olarak Argus II Pisa’nın FDA onayını almasıyla üretici firmanın sosyal medya kanallarından iletişim kampanyaları sürdürdüğünü görmek mümkün. Yeni çıkarılan gözlük sayesinde körlük yaşayan hastaların kısmi olarak görüş yetisi kazanması mümkün hale geliyor. İlgili ürünle alakalı videoya aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Teknolojinin ilerlemesiyle insanların hayatlarına kalite katma işi hem kolaylaşıyor hem de yeni mücadeleleri ortaya çıkarıyor. Yeni buluşların gelmeye devam edeceği ve kişiselleştirilmiş tedavi süreçlerinin artması gelecek trendlerin odak noktasını oluşturacak.

Submit a Comment