Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Dünyanın Her Yerinden Kullanılabilen Tele-Tıbbın Yeni İsmi: iDecide

Dünyanın Her Yerinden Kullanılabilen Tele-Tıbbın Yeni İsmi: iDecide
Kubilay Han Uluerim

Sağlık hizmetlerini dijital şebekelere uyarlama alanında çalışan Olive Touch Healthcare Services Ltd, Health Care Success ve Entiresoft üçlüsü, ortaklaşarak hastadan hastaya/hastadan doktora etkileşim sağlayan yeni bir uygulama geliştirdi.

iDecide adlı uygulama için Olive Touch Healthcare’den Tom Thomas diyor ki: “Kısaca, iDecide bir kişinin ailesinin tüm tıbbi bilgilerinin toplandığı güvenli bir yer. Uygulama, acil durum anında dünyanın her yerinden bu bilgilere erişimi sağlıyor. Sistemin güvenli olmasının sebebi, klinik veri tabanına erişen ve kontrol edenin sadece kullanıcı kişi olması. Uygulamanın diğer sunduğu diğer hizmetler ise: çevrimiçi randevu, telefon üzerinden danışmanlık, hasta ve doktor arama sistemi.”

Açıklanana göre, uygulama ücretsiz olarak sanal pazarlardan indirilebiliyor; kullanıcılar ve sağlık hizmeti tedarikçileri şifreli bir hesap açarak kayıt olabiliyorlar. Doktorlar ve laboratuvar teknisyenleri ise kullanıcıların akıllı telefonlarından erişebileceği çeşitli evraklar yükleyebiliyorlar. Ek olarak uygulamanın web versiyonu da mevcut.

Geliştiricilerin belirttiğine göre, Kerala, Hindistan’da 50 hastanenin katılımıyla yapılan bir araştırma sonucunda hiçbir hastanın tıbbi kayıtlar hakkında bilgi sahibi olmadığı ortaya çıkmış. Söylenene göre, çoğu zaman reçeteler ve tahlil sonuçları karışıyor veya kayboluyor. Bu durum da iDecide için elverişli bir çalışma ortamı sunuyor.

Submit a Comment