Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Curofy ile Her Tıbbi Vakada Yardım Alın

Curofy ile Her Tıbbi Vakada Yardım Alın
Kubilay Han Uluerim

Dijital sağlık teknolojileri dediğimizde ilk akla gelen ülke, sağlık hizmetlerinin yetersizliği ve ekonominin kötü olmasının körüklediği bu sektörün merkezi olan Hindistan. Her gün yeni bir uygulamanın üretildiği ve dijital hizmetlerle yeniden donatılan sağlık ocaklarının artmasıyla hızla modernleşen Hindistan, yeni bir uygulama olan Curofy ile uluslararası sahada yine karşımıza çıkıyor.

Tıbbi bir şebeke uygulaması olan Curofy, doktorlar arasında kolay iletişim sağlayarak bilgi alışverişine izin veriyor. Tek tuşla arama ve hasta vakalarında danışmanlık özelliklerine sahip uygulama, farklı uzmanlıklara sahip pek çok doktoru bir araya getiriyor. Kurulan şebekenin gücüyle, firmanın kurucuları 25 doktor ile birleşerek Nepal depremi ve Chennai sel baskınlarında 1000 kişinin hayatını kurtardıklarını belirtiyorlar.

curo

Enterprise Innovation’a röportaj veren şirketin kurucularından Nipun Goyal, firmanın üniversitenin son yıllarında 3 arkadaş tarafından planlanıp kurulduğunu belirtiyor. Söylenilene göre, Curofy’a kayıtlı 72.000 doktor bulunuyor. Bu kişiler zorlu vakaları tartışıyor, son haberleri okuyor ve iş imkânlarını takip ediyor.

“Bugün, büyük kurumsal hastanelerin ortaya çıkmasıyla küçük hastaneler ve sağlık ocakları yavaşça önemini kaybediyor. Kurumsal hastaneler son teknoloji cihazlara sahipken, küçük sağlık kurumlarında bu konuda yetersizlikler var. Sağlık hizmetleri sistemlerindeki bu boşluğu Curofy ile kapatmak istiyoruz” diyerek Curofy’ın hedefini açıklıyor Nipun Goyal.

Submit a Comment