Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Doktorları Birleştiren Curofy Büyümeye Devam Ediyor

Doktorları Birleştiren Curofy Büyümeye Devam Ediyor
Kubilay Han Uluerim

Doktorların birbirleriyle iletişimini, iş bulmalarını ve bilgi paylaşımı yapmalarını kolaylaştıran daha önce de haberini yaptığımız Curofy uygulaması, tahmin edilenden çok daha hızlı büyüyerek dijital mecrada tepkileri çekmeye devam ediyor. Hindistan’da Nipun Goyal, Pawan Gupta ve Mudit Vijayvergiya tarafından geliştirilen uygulama, bilindiği üzere doktorlara has bir dijital dünya yaratmayı hedefliyor.

Geçtiğimiz günlerde kuruculardan Nipun Goyal tarafından yapılan açıklamaya göre; Curofy, 600’den fazla şehirde 100.000’den fazla kullanıcı ile Hindistan’daki en büyük doktor topluluğunu oluşturuyor. Bu grup, zorlu vakaları uygulama vasıtasıyla paylaşıp tartışarak yardım alıyor; son tıbbi haberleri takip ediyor ve iş olanakları için sürekli arama yapıyor. Dahası, Tamil Nadu’dan yaklaşık 8600 doktorun bu uygulamayı faal olarak kullandığı belirtiliyor. Bu doktorların dörtte biri ise Coimbatore’dan geliyor.

unnamed

Uygulamanın son gelişmeleri doktorlara haber vermesi gibi temel özelliklerinin yanında sağlık sektöründeki tüm hissedarlara erişim sağlaması da oldukça önemli.

Resmi verilere göre Curofy’ın en çok kullanıldığı başlıca şehirler: 3974 doktor ile Chennai, Madurai (500), Salem (380), Trichy (332), Vellore (252) ve Tirunelveli (220). Goyal’in söylediklerine göre aylık 400 uzmanlık alanında 5000 vaka tartışılıyor.

Submit a Comment