Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Kronik Kurdeşen Hastaları TARGET My Hives ile Bir Arada

Kronik Kurdeşen Hastaları TARGET My Hives ile Bir Arada
Kubilay Han Uluerim

Dijital sağlık teknolojileri tedarikçisi Exco InTouch, kronik kurdeşen hastaları için destek şebekesi olarak geliştirdiği TARGET My Hives uygulamasını Android ve iOS işletim sistemli cihazlar için sanal pazarlara sürdü.

Hastalar arası daha geniş iletişime olanak sağlayan uygulama, kurdeşenli kişilerin toplumdan dışlanma hissini azaltmayı hedefliyor. Bunun içinse, doktor ve hastaları şebekeye dahil ederek kişilerin deneyimlerini ve tavsiyelerini paylaşmasına izin veriyor. Kronik kurdeşen hastaları, güneş ve su gibi dış etkenler veya sebepsiz bir şekilde anlık kızarmalar ve şişmeler yaşayabilirler. Bu hastalar genellikle yalnız bırakılır ve hastalıkla tek başına mücadele etmeye zorlanırlar. Daha sonra da doktor yardımı almayı bırakıp asosyal bir yaşam tarzı benimserler.

Şirketin hazırladığı rapora göre, TARGET My Hives aktif hâle geldiğinden beri, kronik kurdeşen hastaları topluluğu oldukça hızlı bir şekilde faal olarak büyümüş. Şimdiden büyük bir kitle, uygulamanın ne kadar işe yarar olduğunu belirtmek için firmayla irtibata geçmiş.

Exco InTouch CEO’su Tim Davis’in söylediklerine göre, TARGET My Hives, birçok hastanın birbiriyle etkileşimine izin vererek, hastaların kendi sorunlarına kendilerinin çözümler bulmasını sağlıyor. Bu sayede kişilerin normal hayatlarına geri dönmeleri ve tekrar tedavi yollarını aramaya başlamaları teşvik ediliyor. Uygulama ve web sitesinin geliştirilmesi için Novartis Pharma AG’den fon desteği alındığı da açıklanan bilgiler arasında.

Submit a Comment