Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

E-hasta Lisa Adams’ın Kanser Mücadelesi

E-hasta Lisa Adams’ın Kanser Mücadelesi
Levent Sansever

Lisa Adams 4.seviye meme kanseri teşhisi konmuş bir hasta. Kanserle olan savaşını sosyal medya üzerinden yayınlayarak insanları bu konuda bilgilendirmeyi amaçlayan bir hasta. Hatta Lisa’nın hikayesini takip etmek isteyenler için #IStandwithLisa hashtagi dahi oluşturulmuş.

Lisa kanserle mücadelesini, kemoterapiyi, tümörlerden ötürü duyduğu acıyı, çocuklarına hastalığından bahsettiğinde aldığı tepkileri, ailesiyle bu süreçteki ilişkisini, duyduğu korkunç acıları çekilebilir kılmak için tedavi sürecinde hissettiklerini sosyal medyada paylaştı. Bunu kendini övmeyecek şekilde yapmayı da bildi.
Lisa #mondaypleads hashtagini yaratarak haftalık bülten gibi yayınladı hayatını. Lisa ayrıca her gün zorla da olsa dünyanın güzelliklerini hatırlamamızı sağlayan içerikler paylaştı. Kendisi de bu güzelliği uzun süre hastanelerde kalırken keşfetmiş.

Lisa Adams-1

Lisa’nın hiçbir karşılık almadan bu yazıları yazması ve kendini bu kadar adaması son derece özverili bir davranış. Bu yazılar sayesinde insanları kanser hakkında eğitmekle kalmadı onlara umut, yaşamın güzelliği ve güçlü olmaları konusunda da dersler vermiş oldu.

Lisa Adams’ın özverili hareketi birçok insana ilham vermiş belki de hastalığı yenmelerine yardımcı olmuştur. Bunu yapmasına olanak tanıyan sosyal medya, daha fazla insana yardım sağlayacak gibi görünüyor.

 

Submit a Comment