Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

meme kanseri

Yapay Zekâ Meme Kanserini Teşhis Edebiliyor

08 March 2019 13:50 |

Yapılan yeni çalışmalara göre; yapay zekâ (AI) sistemi, meme kanserini uzman bir radyolog gibi teşhis edebiliyor. Sistemin kullanımı yaygınlaşırsa önümüzdeki yıllarda meme kanserinden kaynaklanan ölümlerde büyük bir azalma gözlenebilir.

Kadınlar arasında en yaygın görülen kanser türü olan meme kanseri, yılda … Read More

Meme Kanserinde Erken Teşhis İçin Yapay Zekâ Kullanılacak

17 October 2017 18:37 |

MIT tarafından geliştirilen yapay zekâ modeli, meme kanserindeki yanlış teşhislerin ve gereksiz ameliyatların önüne geçebilir.

Her yıl binlerce kadın meme kanserinden hayatını kaybediyor. Her kanserde olduğu gibi meme kanserinde de erken teşhis hayati önem taşıyor. Meme kanseri teşhisinde şimdilik en … Read More

Philips ve PathXL Birleşmesi Patolojide Yeni Bir Dönemi Başlatıyor

22 June 2016 16:13 |

Royal Philips, Salı günü yaptığı açıklamada, Kuzey İrlanda merkezli dijital patoloji görüntüsü analiz yazılımı geliştiren PathXL’i büynesine kattığını açıkladı. PathXL teknolojisi, Philips’in halihazırda varolan patoloji resimleri oluşturan ve görüntüleyen Intellisite Pathology Solution teknolojisiyle birleştirilecek. Finansal detaylar hakkında bilgi verilmedi.

“Patoloji, eğitim, iş akışı çözümleri ve … Read More

Meme Kanserine Karşı Fitbit ile Kilo Kaybı

28 April 2016 11:18 |

Dana Farber Cancer Institute, Fitbit ile ortaklaşarak, kilo kaybının meme kanseri nüksetmesine etkisini araştıran 2 yıllık bir çalışmaya başlayacağını açıkladı. Breast Cancer Weight Loss (BWEL) adı verilen araştırma, National Cancer Institute ve Alliance for Clinical Trials in Oncology tarafından destekleniyor.

Read More

Sosyal Medyada Bir Başarı Hikâyesi: Kanserle Dans Derneği ve HER2Pozitif Kampanyası

03 March 2016 16:06 |

Çağımızın en önemli hastalıklarından biri olan kanserle mücadelede, ülkemizde yıllardan beri geleneksel basın ve yayın organları sayesinde bilgilendirilme yapılıyor. Hastaların ve hasta yakınlarının konu hakkında eğitilmesi, kanserle ilgili farkındalık yaratılması ve erken teşhis için yapılan teşvikler hepimizin bildiği gibi sürekli … Read More

Kadınlar İçin 2 Yeni Teknoloji: iTBra ve Scanadu Urine

22 February 2016 18:29 |

Hergün televizyon ve internette yayınlanan kamu spotları sayesinde pek çok kadın meme kanserine karşı bilinçlendiriliyor. Fakat rutin kontrolleri kendileri veya doktorlar tarafından yapılmadığı veya unutulduğu sürece bu bilinçlenme etkisini yitiriyor. Zira kanser tedavisindeki en önemli faktör erken teşhis.

Bu tarz … Read More